bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 3 września 2012
  • 27 września 2012
  • wyświetleń: 2347

BWA: wystawy "Alabaster"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Galeria Bielska BWA zaprasza na wystawę rzeźby pt. "Alabaster", cieszyńskiej artystki Krystyny Pasterczyk. W czwartek, 27 września o godzinie 18.00, odbędzie się autorskie spotkanie z artystką.

wystawa, Krystyna Pasterczyk
Krystyna Pasterczyk, Orantka 2012, kamień oparty, wymiary przybliżone 230 x 120 cm · fot. Krzysztof Kula


W trakcie spotkania artystka opowie o związkach rzeźby i poezji w swojej twórczości. Oprowadzając widzów po wystawie i nawiązując do genezy prac, poruszy także wątki autobiograficzne.

Wystawa przywołuje tematykę obecności, współistnienia, przemijania i pamięci.

- Wystawa dedykowana jest wszystkim, którzy odeszli: Dalekim i Bliskim, ich "alabastrowej obecności" wśród nas, kwestionującej jakiekolwiek czasoprzestrzenne granice. Tym, którzy trwają w milczeniu obok nas i (z uśmiechem) podsuwają nam swe dawne myśli - mówi Krystyna Pasterczyk.

Artystka wielką wagę przywiązuje do istoty i źródła używanych przez siebie materiałów. Wykorzystując m.in. kamień, drewno, smołę, krew, liście leszczyny, goździki, róże, sól, ołów, wosk i miód - stara się w swojej artystycznej wypowiedzi zachować ich stałe właściwości.

Wystawa potrwa do 27 września.

lik / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj