Rozrywka

  • 5 marca 2021
  • 31 marca 2021
  • wyświetleń: 3986

45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021 - zgłoszenia do 31 marca

Galeria Bielska BWA zaprasza artystów do udziału w 45. edycji Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021. Zgłoszenia online przyjmowane są do 31 marca 2021 roku.

4. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019
Widok wystawy finałowej 44. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2019; na pierwszym planie praca Małgorzaty Mirgi-Tas, tegorocznej laureatki Paszportu Polityki, pt. „Romani-Kali-Daj", fot. K. Morcinek · fot. Galeria Bielska BWA


Przed nami kolejna, 45. edycja Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021 pod honorowym patronatem Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, do udziału w której Galeria Bielska BWA zaprasza polskich artystów malarzy zamieszkałych w kraju lub za granicą. Do konkursu mogą przystąpić absolwenci wyższych szkół artystycznych, a także malarze i malarki nieposiadający dyplomu uczelni artystycznych, ale legitymujący się aktywnością i dorobkiem twórczym.

Przyjmowanie zgłoszeń odbywa się wyłącznie w formie online do 31 marca 2021 roku. Do konkursu należy zgłosić trzy prace w dowolnej technice malarskiej, powstałe w latach 2019-2021. Format prac jest dowolny, z zastrzeżeniem, iż krótszy bok każdej pracy nie może przekraczać 200 cm.

Przewidywana pula nagród i wyróżnień - ponad 70.000 zł.

Szczegóły udziału w konkursie zostały zawarte w regulaminie 45. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2021 https://bielskajesien.pl/index.php/regulamin

Lista artystów uczestniczących w wystawie pokonkursowej zostanie ogłoszona na stronie internetowej Galerii oraz na stronie Bielskiej Jesieni do 20 września 2021 roku.

Termin wystawy finałowej: 12 listopada - 31 grudnia 2021 roku
Ogłoszenie wyników konkursu: 12 listopada 2021 roku
Kuratorka biennale: Grażyna Cybulska

Galeria wirtualnaZdjęcia wszystkich prac zgłoszonych do konkursu utworzą Galerię wirtualną, która zostanie udostępniona internautom od 1 czerwca 2021 roku, dając możliwość oglądania obrazów online oraz głosowania na najciekawszą artystkę / artystę biennale.

Galeria wirtualna oraz pozostałe, na bieżąco aktualizowane informacje dotyczące biennale, są zamieszczane na stronie Bielskiej Jesieni: https://bielskajesien.pl/

ar / bielsko.info

źródło: Galeria Bielska BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj