bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 17 marca 2021
  • wyświetleń: 2198

Międzynarodowy Festiwal Piosenki Bajkowej - finały w sierpniu

Festiwal Piosenki Bajkowej odbywa się w Bielsku-Białej od 2018 roku i każdorazowo cieszy się ogromnym zainteresowaniem - nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale i dorosłych. Zgłoszenia do tegorocznej edycji trwały tylko do końca lutego. W jury konkursowym pojawią się m.in. znane bielskie artystki: Anna Guzik i Gosia Andrzejewicz. Finały potrwają w sierpniu.

Spośród 300 wybranych wokalistów, do ścisłego finału dostanie się jedynie 50 z nich. Eliminacje odbywają się online i tą drogą uczestnicy prezentują swoje talenty muzyczne. Do konkursu może się zgłosić każdy, bez względu na wiek - każdy z nas ma w sobie dziecko i warto to pielęgnować, co udowadniali zresztą uczestnicy poprzednich edycji.

Festiwal „Twoja Bajka” odbywa się w naszym mieście od pierwszej edycji. Bielsko-Biała to magiczne miasto, które jest mocno z bajkami związane. To tutaj narodzili się Reksio, Bolek i Lolek, Pampalini i wielu innych bohaterów, a festiwal jest doskonałą okazją do promowania tych bajkowych postaci wśród najmłodszych pokoleń oraz mieszkańców innych regionów. W tym roku obchodzony będzie także jubileusz połączenia Bielska i Białej, co będzie mocno zaakcentowane w trakcie całego festiwalu i przełoży się na ilość dostępnych atrakcji dzięki współpracy z Miastem Bielsko-Biała i Prezydentem Jarosławem Klimaszewskim.

W 2021 roku, ze względu ogromne zainteresowanie oraz sukces poprzednich edycji, Festiwal Piosenki Bajkowej „Twoja Bajka” będzie międzynarodowy. Z tej okazji, do udziału zaproszonych zostało dużo więcej gwiazd, które wystąpią podczas wielkiej Gali w Bielskim Centrum Kultury, a część Festiwalu odbędzie się na otwartej przestrzeni - w przepięknej scenerii bielskiego rynku! W trakcie imprezy odbywać się będą animacje dla dzieci, warsztaty czy wystawy rękodzieła. Warto też wspomnieć, że w jury konkursowym pojawią się m.in. znane bielskie artystki: Anna Guzik i Gosia Andrzejewicz, a nagrodą dla zwycięzcy będzie nagranie piosenki przy współpracy ze studiem muzycznym i wytwórnią muzyczną.

Organizatorami międzynarodowego Festiwalu „Twoja Bajka” są Fundacja Akademia Pasji i Rozwoju oraz Bielskie Centrum Kultury. Partnerem wydarzenia jest miasto Bielsko-Biała.

twoja bajka

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.