bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 1 lutego 2021
  • 2 lutego 2021
  • wyświetleń: 534

W Książnicy wypożyczymy książki o mieście i regionie

Możemy się dowiedzieć więcej o regionie - Bielsku-Białej, powiecie bielskim, Beskidach, Śląsku Cieszyńskim i Małopolsce. W Książnicy Beskidzkiej znajdziemy książki naukowe i opracowania tematyczne, biografie, wydania jubileuszowe, okolicznościowe, przewodniki turystyczne, albumy, kalendarze książkowe, literaturę piękną i wiele innych.

PocztowkazBielska,Bielsko,BielskoBiała,Stadion,PolskazDrona,Niebo,Chmury,LoveBB,LoveSilesia,fotodn
Bielsko-Białaz lotu ptaka. Fot. Aerial Productions · fot. Aerial Productions


Księgozbiór regionalny KB ma wyjątkowy charakter. Zawiera publikacje, które są niszowe na rynku wydawniczym i często wydawane w niewielkich nakładach, a jednocześnie dokumentują przeszłość byłego województwa bielskiego, miasta Bielska-Białej, powiatu bielskiego, Beskidów, Śląska Cieszyńskiego i Małopolski - poprzez tradycyjną formę piśmiennictwa. Część zbiorów o charakterze archiwalnym pozostanie nadal udostępniana prezentacyjnie w czytelni, są to m.in. książki, które ukazywały się przed rokiem 1945.

- Postanowiliśmy uwolnić z czytelnianych półek ponad 3 tys. książek, będących publikacjami wieloegzemplarzowymi. A wszystko dlatego, by jeszcze bardziej otworzyć się na czytelników i zainteresować ich m.in. historią, architekturą, geografią, etnografią, sztuką, sportem, religią, literaturą piękną i szeroko rozumianą tradycją i dziedzictwem Bielska-Białej oraz okolicznych miejscowości - informuje dyrektor Książnicy Beskidzkiej w Bielsku-Białej Bogdan Kocurek.

Książnica Beskidzka zachęcamy również do przeglądania katalogu OPAC (Online Public Access Catalog) dostępnego na stronie KB: ksiaznica.bielsko.pl/. Więcej informacji można uzyskać w Czytelni Regionalnej, tel. 33 8228221 wew. 231 oraz w Informatorium, tel. 33 8228221 wew. 266.

ar / bielsko.info, źródło: Książnica Beskidzka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.