Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 17 grudnia 2020
  • 19 grudnia 2020
  • wyświetleń: 839

Nowy album "Bielsko-Biała. Architektura" wyróżniony

Album bielskiego Wydawnictwa Buffi "Bielsko-Biała. Architektura" otrzymał wyróżnienie w 5. Międzynarodowym Konkursie Najlepsze Wydawnictwa o Górach, Kraków 2020. W uzasadnieniu jury czytamy: "to wyjątkowej urody album o mieście w górach, starannie dopracowany edytorsko, prezentujący zdjęcia o wysokich walorach artystycznych".

Bielsko-Biała. Architektura
Okładka albumu Bielsko-Biała. Architektura · fot. materiały prasowe


Bielsko-Biała. Architektura to najnowszy album o naszym mieście Wydawnictwa Buffi, który pokazuje zmiany, jakie zaszły architektonicznym wizerunku miasta w ciągu ostatnich lat. Już sama okładka zaprasza do obejrzenia zdjęć widokiem zmierzchu nad doliną z górskimi pejzażami rozświetlonymi nitkami nowoczesnej arterii - północno-wschodniej obwodnicy miasta. Ten motyw rozświetlonych nowoczesnych rozwiązań komunikacyjnych przewija się kilkakrotnie w bardziej graficznym ujęciu. Pojawiają się charakterystyczne obiekty tradycyjnej architektury - jak np. schronisko na Szyndzielni - czy nowoczesne bryły kliniki doktora Sirka, hali pod Dębowcem.

Album wydobywa niezwykłe detale architektoniczne i pokazuje szersze perspektywy pełnego uroku miasta, w którym urok przeszłości łączy się z nowoczesnością rozwijającego się organizmu miejskiego. Przywołuje przykłady pięknie zrewitalizowanych budowli Grępielni i Przędzalni przy ul. Partyzantów, znakomite połączenie mozaiki Ignacego Bieńka z nowoczesną elewacją Galerii Wnętrz Mera, szklany dach, którym przykryto dziedziniec zamku Sułkowskich, ale i zupełnie nowe obiekty - jak stadion czy budynek archiwum.

Zdjęcia z lotu ptaka wykonał Robert Neumann, autorem pozostałych fotografii jest Wojciech Kryński, który od lat współpracuje z Wydawnictwem Buffi. Wstęp do albumu napisała Monika Małkowska.

Wtulone w malownicze Beskidy Bielsko-Biała urzeka swoją wyjątkowością. Zadziwia bogactwem zabytków, tworzących harmonijną jedność z otaczającym krajobrazem - tak Wydawnictwa Buffi przedstawia miasto ukazane w albumie Bielsko-Biała. Architektura.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.