Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 17 grudnia 2020
  • wyświetleń: 487

Książnica Beskidzka zakupiła książki za ponad pół miliona

Ponad 25 tysięcy książek i prawie 3 tysiące audiobooków zakupiła Książnica Beskidzka w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. To pozycje, które trafiły do biblioteki w ciągu ostatnich 5 lat.

książnica beskidzka
Książnica Beskidzka · fot. BM / bielsko.info


Książnica Beskidzka za kwotę 568 854 złotych zakupiła dokładnie 25 173 książek i 2 902 audiobooków.

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa na lata 2015-2020 został uchwalony przez Radę Ministrów 6 października 2015 roku. Jego celem jest wzmocnienie aktywności czytelniczej społeczeństwa oraz rozwój bibliotek w Polsce. W programie znalazła się także możliwość dofinansowania zakupu nowości wydawniczych do bibliotek publicznych, z której korzysta Książnica Beskidzka.

W ramach dotacji biblioteki mogą nabywać książki, które ukazały się drukiem lub na innym nośniku - książki mówione, pisane alfabetem Braille’a, książki elektroniczne, multimedia, publikacje nutowe i kartograficzne, a także ogólnopolskie czasopisma kulturalne i społeczno-kulturalne.

Środki pozyskane z dotacji nie mogą zostać przeznaczone na zakup podręczników szkolnych, bryków, skrótów i streszczeń lektur szkolnych, programów i gier komputerowych, filmów i nagrań muzycznych, dokumentów ikonograficznych, kolekcji historycznych itp..

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała, Książnica Beskidzka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.