Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 14 grudnia 2020
  • wyświetleń: 553

Filia na Osiedlu Beskidzkim wsparta 115 tysiącami złotych

Książnica Beskidzka za 115 tys. zł ze środków budżetu obywatelskiego zmodernizowała wyposażenie swojej filii na Osiedlu Beskidzkim. Zakupiono regały biblioteczne, sprzęt komputerowy, meble oraz nowości wydawnicze. Urządzono także Kącik Młodego Czytelnika.

Kącik malucha w filii Książnicy Beskidzkiej na Osiedlu Beskidzkim
Kącik malucha w filii Książnicy Beskidzkiej na Osiedlu Beskidzkim · fot. UM Bielsko-Biała


Odświeżenie pomieszczeń podniosło estetykę agendy bibliotecznej przy ul. Babiogórskiej 11. Z usług tej filii korzystają głównie mieszkańcy osiedla Beskidzkiego. W ubiegłym roku zarejestrowanych w niej było 1216 czytelników. Filia dysponuje różnorodnym księgozbiorem, posiada także filmy na DVD i innych nośnikach. Łącznie to prawie 17 tys. pozycji.

- Bardzo serdecznie zapraszamy do odwiedzenia Filii na Osiedlu Beskidzkim i wypożyczenia książek na nadchodzący okres świąteczny. Zapewniamy bezpieczne warunki sanitarne - informuje dyrektor Książnicy Beskidzkiej Bogdan Kocurek.

Również inne filie książnicy pozyskały środki z budżetu obywatelskiego Bielska-Białej na doposażenie, modernizację, zakupy sprzętu komputerowego czy też zakup nowości wydawniczych. To m.in. Filia Integracyjna na osiedlu Grunwaldzkim (tu zakupiono tzw. czytaki przeznaczone dla osób niewidomych i słabowidzących) oraz filie w Komorowicach, Lipniku, Straconce i na osiedlu Złote Łany.

Łącznie ze środków budżetu obywatelskiego w 2020 roku Książnica Beskidzka z filiami pozyskała kwotę 253 tys. zł.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.