bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 19 listopada 2020
  • wyświetleń: 825

"Warszawa" - wystawa fotografii w Galerii na płocie

Za nami:

Galeria na płocie działa przy przystanku autobusowym Grodziec Zagóra. 21 listopada o godzinie 15.00 zostanie tam otwarta wystawa fotografii Daniela Wiśniewskiego zatytułowana "Warszawa". Autor na co dzień pracuje w stolicy jako kierowca w Miejskich Zakładach Autobusowych. Wystawa potrwa od 21 listopada do 15 stycznia 2021 roku. Wstęp wolny!

Warszawa, Galeria na płocie
Zdjęcie z wystawy zatytułowanej "Warszawa" z Galerii na płocie · fot. Daniel Wiśniewski / materiały promocyjne


Daniel Wiśniewski, rocznik 1977, fotografią pasjonuje się od kilku lat. - Na początku nie miałem odwagi fotografować, ale zawsze gdzieś w głębi duszy chciałem to robić. Teraz mam odwagę. Po prostu fotografuję. Na co dzień jestem mężem i ojcem dwóch synów. Pracuję jako kierowca w Miejskich Zakładach Autobusowych w Warszawie. Trenuję brazylijskie jiu-jitsu, boks, jeżdżę na rowerze - mówi o sobie Daniel Wiśniewski.

Aparat dostał od żony. - Zdecydowałem: teraz albo nigdy. Zacząłem od fotografowania wszystkiego. Szukałem własnej drogi. Najpierw była fotografia uliczna i pierwsze warsztaty fotograficzne. Z nimi przyszła śmiałość do robienia zdjęć na ulicy. Szukałem czegoś innego, zwracałem uwagę na geometryczne wzory. Tak zaczęła się fotografia architektoniczna. Linie. Wzory. Kompozycje. Dzień. Noc - mówi o swojej twórczości.

Takiej Warszawy nie znajdziecie w przewodniku.

- Warszawa to moje miasto. Lubię tu być. Chcę pokazać ją inaczej. Chcę przełamać jej wizerunek - miasta pełnego ludzi, pośpiechu, chaosu. Dołem do góry. Górą do dołu. Wszystko zależy od tego, jaką przyjmie się perspektywę - opowiada.

Organizator: Galeria na płocie przy przystanku autobusowym Grodziec Zagóra.

ar / bielsko.info, źródło: Materiały prasowe, Pełna Kultura

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.