bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 16 listopada 2020
  • 25 listopada 2020
  • wyświetleń: 1230

Szukaj kodów QR na mieście i czytaj bezpłatnie - akcja Czytaj PL

Akcja Czytaj PL polega na uzyskaniu dostępu do bezpłatnej wypożyczani e-booków i audiobooków. Jak znaleźć kod QR? Należy rozejrzeć się dookoła siebie. W Bielsku-Białej plakaty można zobaczyć na przystankach autobusowych, w samych autobusach komunikacji miejskiej, w witrynach bibliotek, instytucji kultury, a także w internecie. Jakie książki można złowić w listopadzie?

Czytaj PL
Plakat akcji Czytaj PL na wiacie przystankowej w Bielsku-Białej · fot. Książnica Beskidzka


Aby wziąć udział w akcji, należy zainstalować na swoim smartfonie lub tablecie z systemem android lub iOS aplikację mobilną Woblink i przy jej pomocy zeskanować kod QR umieszczony na jednym z plakatów, które znajdą się w przestrzeni publicznej miasta.

W listopadzie można wypożyczyć 12 bestsellerów w formie e-booków, a dodatkowo 10 z nich - w wersji audiobooków. W wyselekcjonowanej dwunastce znajdziemy m.in. Zimowlę Dominiki Słowik, która ukazała się w 2019 roku i została wyróżniona tegorocznym Paszportem Polityki oraz nagrodą Kraków Miasto Literatury UNESCO, a także zbiór reportaży Nie ma Mariusza Szczygła, za który autor dostał w 2019 roku Nagrodę Nike. Fanów kryminałów i thrillerów do lektury skuszą Czarne morze Karoliny Macios, również opublikowane pod patronatem KMLU, a także Zadra Roberta Małeckiego, Topiel Jakuba Ćwieka i Głosy z zaświatów Remigiusza Moza. Są też książki Wojtka Drewniaka, Pauliny Hendel, Mikołaja Łozińskiego, Andri Snær Magnason, Jakuba Małeckiego i Stefanie Stahl.

Akcja Czytaj PL promuje najlepszą literaturę piękną, kryminały, reportaże, książki historyczne, powieści młodzieżowe i poradniki - tytuły cenionych autorów, wśród których nie brak laureatów najbardziej prestiżowych nagród. Prowadzona jest przez Krakowskie Biuro Festiwalowe przy ścisłej współpracy z Instytutem Książki. Trwa już kilka lat. W ubiegłym roku odbyła się w 21 miastach w całym kraju i w 1305 szkołach podstawowych.

Koordynatorem Akcji Czytaj PL w Bielsku-Białej jest Książnica Beskidzka.

Organizatorzy Czytaj PL: Miasto Kraków, KBF - instytucja kultury Miasta Krakowa, operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO, Woblink; Partner strategiczny: Instytut Książki; Wydawcy: Wydawnictwo Znak, Wydawnictwo SQN, Dowody na Istnienie, Wielka Litera, Czwarta Strona, Filia, Wydawnictwo Otwarte, We Need YA, Wydawnictwo Literackie, Karakter, Wydawnictwo Marginesy.

Więcej o akcji na stronie: akcja.czytajpl.pl/

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała, Książnica Beskidzka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.