bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 5 listopada 2020
  • 7 listopada 2020
  • wyświetleń: 1158

Koncert polskiej piosenki Retro - wydarzenie online

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj

Za nami:

Dom Kultury w Komorowicach Krakowskich zaprasza w najbliższą sobotę, 7 listopada o godzinie 16.30 na transmisję internetową koncertu laureatów X Przeglądu Polskiej Piosenki "Retro", połączoną z ogłoszeniem wyników konkursu.

W eliminacjach tegorocznej, jubileuszowej edycji przeglądu, podobnie jak w latach ubiegłych, uczestnicy już w fazie zgłoszeń, czyli na etapie eliminacyjnych przesłuchań, zaprezentowali nieśmiertelne polskie przeboje. W 2020 roku były nimi piosenki z repertuaru ''Czerwonych Gitar'' i Seweryna Krajewskiego.

Jury w składzie: Jadwiga Grygierczyk - aktorka Teatru Polskiego w Bielsku-Białej, gitarzysta i wokalista Jan Stachura - członek zespołu Dzień Dobry oraz pianistka Hanna Artemchuk, na posiedzeniu w dniu 30 października miało twardy orzech do zgryzienia, bo w przesłuchaniach udział wzięło 35 solistów i 4 zespoły wokalne (w sumie 69 wykonawców). Wszystkie zgłoszenia uczestnicy musieli najpierw nagrać jako filmiki, a następnie w formie elektronicznej przesłać do Domu Kultury w Komorowicach. Jurorzy odsłuchali je i zobaczyli na ekranie ustawionym w placówce.

Ze względu na obostrzenia sanitarne, związane z epidemią koronawirusa, również inaczej będzie wyglądała jubileuszowa, sobotnia impreza finałowa. Podczas poprzednich na widowni przeważnie był komplet, a nagrodzeni i wyróżnieni artyści występowali na scenie przed licznie zgromadzoną publicznością. Tym razem organizatorzy, po środowej decyzji rządu o zamknięciu placówek kulturalnych z powodu zagrożenia epidemicznego, zmuszeni byli do przygotowania nagrania koncertu bez udziału publiczności. Podobnie jak w przypadku wielu innych imprez MDK, zdecydowano się na przekaz on-line.

W sobotnie popołudnie, 7 listopada na godzinę 16.30 zaplanowano transmisję, obejmującą prezentację wielu nadesłanych utworów oraz ogłoszenie wyników. Odbiorcy, którzy uwielbiają popularne przeboje muzyki rozrywkowej, mogą uczestniczyć w koncercie bez wychodzenia z domu.

Transmisję będzie można znaleźć na stronach facebookowych Domu Kultury Komorowice Krakowskie oraz MDK Bielsko-Biała.

konkurs piosenki retro

ar / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejski Dom Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj