bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 6 października 2020
  • 10 października 2020
  • wyświetleń: 1047

Noc bibliotek: klimat na czytanie w Bibliotece Pedagogicznej

Za nami:

W sobotę, 10 października w całej Polsce obchodzimy Noc Bibliotek. W Bielsku-Białej wydarzenie organizuje Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka. W tym roku tematem przewodnim imprezy jest Klimat na czytanie, który idealnie wpasowuje się w czas epidemii. W programie m.in. planszówki!

Bibliotekarze będą czekać na Was w godzinach 15.00-19.00. Jak corocznie planują liczne atrakcje, choć ten rok jest wyjątkowy ze względu na pandemię i narzuca nam pewne ograniczenia.

Pierwszą najważniejszą niespodzianką jest inauguracja Klubu Gier Planszowych "W to mi graj". Wydarzenie jest zbieżne z innym świętem organizowanym po raz pierwszy w Polsce w tym dniu - Dniem Gier Planszowych. Biblioteka zaprasza wszystkich zainteresowanych (zwłaszcza pasjonatów planszówek) na łączące pokolenia rodzinne rozgrywki. Ze względu na obostrzenia preferowane będzie rodzinne granie, bądź granie w grupie bliskich znajomych.

Podczas Nocy Bibliotek będzie również możliwość zwiedzenia biblioteki, wraz z pięknym gabinetem obecnie zajmowanym przez dyrekcję oraz strychem. Zwiedzanie zaplanowane zostało na godziny 16.00 i 18.00. Czekaja kalambury, zajęcia, pokazy filmowe, a przy sprzyjającej pogodzie także gra terenowa w ogrodzie.

Obowiązują zapisy mailowe lub telefoniczne Liczba miejsc ograniczona! Mail do rejestracji: wws@pbw.bielsko.pl. Obowiązywać będzie zasłanianie nosa i ust, dezynfekcja rąk oraz zachowanie dystansu społecznego. Zgłoszenia chęci uczestnictwa w Nocy bibliotek 2020 przyjmowane są do piątku, 9 października.

Szczegóły i plan imprezy na stronie pbw.bielsko.pl oraz Facebooku biblioteki.

Wstęp wolny!

noc bibliotek 2020

ar / bielsko.info, źródło: Pełna Kultura

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.