bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 1 października 2020
  • 3 października 2020
  • wyświetleń: 1170

Historyczny spacer: swoje tajemnice odkryje ulica Cieszyńska

Za nami:

Zapraszamy na kolejną wycieczkę Stowarzyszenia Olszówka w ramach projektu „Historyczne szlaki Bielska-Białej". Tym razem poznamy bogatą historię ulicy Cieszyńskiej.

spacer ze stowarzyszeniem Olszówka
Historyczny spacer ze Stowarzyszeniem Olszówka · fot. Stowarzyszenie Olszówka


Ulica Cieszyńska to zachodni odcinek „Traktu Cesarskiego", który biegnie niemal równolegle do wcześniejszego „Szlaku Solnego". Powstał w drugiej połowie XVIII w. jako droga bita dla połączenia stołecznego Wiednia z Galicją, nową jednostką administracyjną przyłączoną do Austrii po rozbiorze Polski. Droga wiodła aż do Lwowa poprzez Kraków. Odcinkowi wiodącemu przez Bielsko od strony Aleksandrowic po Rynek nadano nazwą Ulicy Cesarskiej (Kaiserstrasse) dla uczczenia przejazdu nią w 1880 roku cesarza Franciszka Józefa I, podczas podróży wizytacyjnej do Krakowa. O tym, ale też o wielu innych, szczególnie osobistych doświadczeniach z ulicą, opowie Konrad Korzeniowski.

Termin: 3 października (sobota) o godz. 14.00.
Trasa: od Rynku w Bielsku do miejsca po browarze.
Prowadzący: Konrad Korzeniowski.

Następne terminy wycieczek będą sukcesywnie podawane. Zachęcamy do odwiedzenia strony www.facebook.com/StowarzyszenieOlszowka

Zapisy: prawo do uczestnictwa w wycieczce mają osoby, które dostaną potwierdzenie po uprzednim zarejestrowaniu oraz wypełnieniu formularza. Chętnych prosimy o kontakt: stowarzyszenieolszowka@gmail.com, tel. 693 315 998.

Wycieczki są bezpłatne.

Wydarzenie dofinansowała Gmina Bielsko-Biała oraz Stowarzyszenie Olszówka ze środków pochodzących z 1% podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego. Patronat objęło Bielsko-Bialskie Towarzystwo Historyczne.

ar / bielsko.info, źródło: Stowarzyszenie Olszówka

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.