bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 29 września 2020
  • 30 października 2020
  • wyświetleń: 1939

Anna Maria Jopek - koncert "Przestworza" w BCK dopiero za rok

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj

Z powodu sytuacji epidemicznej koncert Anny Marii Jopek w Bielskim Centrum Kultury został przeniesiony na 11 października 2021 roku.

Anna Maria Jopek
Anna Maria Jopek · fot. materiały promocyjne


- Drodzy Państwo, ze względu na restrykcje związane z pandemią w tym roku niestety nie zagramy trasy "Przestworza", ale nie tracimy ducha i dołożymy starań, żeby wystąpić dla Państwa wszędzie, gdzie planowaliśmy - czytamy w komunikacie artystki.

Usłyszymy frazy i tematy tradycyjne, a także zupełnie nowe kompozycje artystki. Będzie akustycznie, przestrzennie i w najpiękniejszych salach koncertowych w Polsce, również w Bielsku-Białej.

- "Przestworza” - to tytuł, który przyszedł na myśl prawie natychmiast, ale przed nim było najważniejsze - ludzie - wymarzona obsada. Udało się zaprosić takich artystów, których gra i postawa w muzyce ucieleśniają wszystko w co wierzę i za czym nieustannie tęsknię. Czekam na to, jakie równanie napisze muzyka dla tej konfiguracji ludzkiej i repertuarowej. I wiem, mówi mi to przeczucie, tak silne jak moja potrzeba wolności, że to będzie inne od wszystkiego co było kiedykolwiek wcześniej - zapowiada wydarzenie Anna Maria Jopek.

Kierownictwo muzyczne nad projektem objął Piotr Wojtasik, odpowiedzialny również za aranże, a całości dopełni zespół w składzie: Dominik Wania, Maciej Sikała, Atom String Quartet, Robert Kubiszyn, Paweł Dobrowolski oraz Piotr Nazaruk.

ar / bielsko.info, źródło: Bielskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Bielskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Bielskie Centrum Kultury" podaj