bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 24 września 2020
  • 1 października 2020
  • wyświetleń: 1244

Spotkanie autorskie z Marcinem Kydryńskim w Książnicy Beskidzkiej

Za nami:

W najbliższy czwartek, 1 października gościem Książnicy Beskidzkiej będzie Marcin Kydryński.

Marcin Kydryński
Marcin Kydryński gościem Książnicy Beskidzkiej · fot. Ola Mono / Marcin Kydryński Facebook


Spotkanie będzie połączone z promocją najnowszej książki autora pt. "Dal". Publikacja jest niejako „prequelem” do "Bieli" wydanej w 2016 roku, która podsumowała ćwierć wieku podróży autora po Afryce. "Dal" również opowiada o Afryce minionej. Pretekstem do tych opowieści stają się dawne fotografie, pocztówki, listy, mapy, ryciny - wszystkie z bogatej kolekcji autora.

Początek spotkania w Książnicy Beskidzkiej o godzinie 17.00. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy pod nr tel. 33 822 82 21, wew. 223.

A już 18 października podróżnik, radiowiec i producent muzyczny ponownie zagości w Bielsku-Białej, tym razem w Bielskim Centrum Kultury, gdzie poprowadzi koncert z cyklu Siesta w Drodze. Wystąpi basista, gitarzysta i wokalista Yami - jeden z „założycielskich” siestowych artystów. Więcej o tym wydarzeniu przeczytacie w naszym artykule Siesta w drodze: koncert Yami'ego w Domu Muzyki BCK.

O Marcinie KydryńskimMarcin Kydryński od 1989 roku współtworzył wizerunek radiowej Trójki, a jego audycja "Siesta" była jedną z najpopularniejszych w historii stacji. Od lipca można go usłyszeć w Radiu Nowy Świat. Od 1992 roku podróżuje po Afryce. Publikował m.in. w "National Geographic", jako pierwszy autor i fotograf, jakiemu Waszyngton zezwolił na okładkowy materiał w lokalnej edycji. Dziś jego reportaże ukazują się głównie w "Vivie" i w "Kontynentach". Od 2010 roku prowadzi ekspedycje fotograficzne i warsztaty, głównie w krajach afrykańskich, m.in. w Namibii, w RPA, Mozambiku, Swazilandzie, Rwandzie, Ugandzie i Tanzanii.

Kydryński jest autorem książek podróżniczych: "Upadek jest Formą Lotu: Metro Na Broadwayu" (1993), "Chwila Przed Zmierzchem" (1996) i uhonorowanej nagrodą im. Arkadego Fiedlera "Pod Słońce" (1999), "Biel. Notatki z Afryki" (2016). W 2013 roku National Geographic opublikował książkę-album "Lizbona. Muzyka Moich Ulic", a w 2017 r. w Edipresse Książki - nowe i odświeżone wydanie tytułu. W maju tego roku ukazała się jego najnowsza książka pt. "Dal".

Marcin Kydryński jest również producentem płytowym, organizatorem koncertów i festiwali. Dla swojej żony, Anny Marii Jopek napisał kilkadziesiąt piosenek i wspólnie z nią wyprodukował kilkanaście płyt, z których większość stała się złota i platynowa. Wśród nich znalazł się także słynny album "Upojenie" nagrany z 20-krotnym laureatem Grammy, Patem Metheny i wydany na całym świecie przez Nonesuch.

Kydryński od 2011 roku prowadzi w Gdańsku Siesta Festival, a także serie koncertów w całej Polsce, które nawiązują do jego trójkowych audycji. Coroczne płyty z serii "Siesta" regularnie stają się bestsellerami, lądując na pierwszych miejscach Olisu. Został uhonorowany medalem "Ordem de Merito" przez prezydenta Portugalii, za promocję muzyki tego kraju.

ar / bielsko.info, źródło: Książnica Beskidzka

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.