Rozrywka

  • 27 sierpnia 2020
  • 16 października 2020
  • wyświetleń: 2700

Festiwal Euroshorts Młodzi Filmowcy w październiku w BWA!

Za nami:

Fundacja Młodego Kina i Galeria Bielska BWA zapraszają na przegląd 28. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego Euroshorts 2019 Młodzi Filmowcy. W dniach 14-16 października w Galerii Bielskiej BWA odbędą się projekcje obrazów.

Po odwołaniu wiosennego terminu festiwalu z powodu pandemii, organizatorzy proponują widzom nowy termin projekcji w dniach 14, 15 i 16 października.

W 28. edycji konkursu wzięło udział 55 filmów z 28 krajów. Projekcje konkursowe odbywały się jesienią 2019 w Gdańsku, a dalsze wydarzenia festiwalowe w Zielonej Górze, Warszawie i Katowicach.

Z początkiem roku 2020 festiwal wyruszył tradycyjnie w półroczną podróż po Polsce, by pokazać widzom zestaw najciekawszych filmów wydarzenia. Taką replikę filmowego festiwalu, FMK organizuje od początku istnienia - od 1992 roku. Galeria Bielska BWA jest od wielu lat jednym z miejsc prezentacji festiwalu.

W programie: Amerykański Film Reklamowy - „Sztuka i technika” oraz filmy krótkometrażowe zagraniczne i polskie. Wstęp i omówienie programu w każdym dniu projekcji wygłosi Przemek Młyńczyk, reżyser, dyrektor artystyczny festiwalu oraz prezes Fundacji Młodego Kina w Warszawie.

Wstęp wolny! Informacje o harmonogramie projekcji znajdą się wkrótce na stronie http://galeriabielska.pl/.

euroshorts 2019
Euroshorts 2019

ar / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj