Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 13 sierpnia 2020
  • 27 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1071

Muzyka na placu: Yumi Ito + Szymon Mika

Za nami:

Klubokawiarnia Aquarium przy galerii BWA w Bielsku-Białej zaprasza na koncert z cyklu Muzyka na placu. W czwartek, 27 sierpnia o 19.00 zagrają Yumi Ito i Szymon Mika - duet tworzony przez utytułowanych muzyków młodego pokolenia. Wydarzenie odbędzie się na placu przy Galerii Bielskiej BWA - od strony ul. Mickiewicza.

muzyka na placu


Yumi Ito, wokalistka, laureatka słynnego konkursu Montreux Jazz Festival, większość życia spędziła w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają dwóch odległych krajów - Polski i Japonii. Od lat wypracowuje swoje miejsce na scenie muzyki improwizowanej, współtworząc nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata.

Szymon Mika w 2015 zdobył Pierwszą Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitary Jazzowej im. Jarka Śmietany, a rok później został okrzyknięty Jazzową Nadzieją Roku.

Ito i Mika po raz pierwszy spotkali się w 2017. Wraz z międzynarodowym zespołem stworzonym na potrzeby rocznego projektu Focus Year Band wystąpili u boku takich artystów jak Dave Holland, Avishai Cohen, czy Becca Stevens. Od tego czasu kontynuują współpracę w kameralnym dwuosobowym składzie, wspólnie tworząc kompozycje rozpięte pomiędzy jazzową improwizacją a niebanalnym liryzmem.

Ich gitarowo-wokalny duet hipnotyzuje publiczność oryginalnym, wyrafinowanym brzmieniem, wychodząc daleko poza schematy kojarzone z tego typu projektami.

Trzymajcie kciuki za pogodę! W razie ewentualnego deszczu, warto przyjść z parasolem.
Organizatorzy proszą o przestrzeganie zasad higieny, związanych z rozprzestrzenianiem się koronawirusa, w tym m.in. o zachowanie 2-metrowej odległości między słuchaczami.

Koncert odbywa się w ramach projektu "Muzyka na placu", dofinansowanego z budżetu Miasta Bielsko-Biała, przy współpracy z Galerią Bielską BWA i On Lemon Polska.

ar / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.