bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 6 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 1629

Sierpień w klubokawiarni Aquarium przy BWA

Za nami:

Filmowe wtorki, wakacje z kultowym serialem "Przyjaciele", czytanie bajek dla dzieci, koncerty, warsztaty malarskie, i prozdrowotne - to wszystko na sierpień zapanowała klubokawiarnia Aquarium działająca przy Galerii Bielskiej BWA.

Filmowe wtorki w AquariumKażdy wtorek, 4, 11, 18, 25 sierpnia, godzina 19.00 - pokazy dobrego niekomercyjnego kina. Szczegółowy program projekcji będzie dostępny na bieżąco na stronie www.facebook.pl/klubokawiarnia.aquarium

Poniedziałki z serialem "Przyjaciele"Wakacje z "Przyjaciółmi"
3, 10, 17, 24, 31 sierpnia, godzina 19.00
Seanse odcinków kultowego amerykańskiego serialu komediowego o grupie przyjaciół mieszkających na Manhattanie w Nowym Jorku. 

KsiążkiBajuBajki, czyli czytanie dzieciom
Każda sobota, 1, 8, 15, 22, 29 sierpnia, godzina 12.30
Cotygodniowe spotkania dla dzieci - czytanie, opowieści, zabawy.

KoncertyKoncert YOY 
13 sierpnia, godzina 19.00
przedsprzedaż biletów: 25 zł, w dniu koncertu: 35 zł

YOY (Why Oh Why?!) to oniryczny duet, który tworzą Joanna Markowska (śpiew) i Szymon Wyrembak (gitara, śpiew). YOY to wokalne harmonie i surowy dźwięk gitary, przyprawione elektronicznymi samplami oraz bezkompromisowe teksty, przepełnione emocjami, lękiem egzystencjalnym, poruszające dualizm ludzkiej natury. 

Kuba Płużek solo - koncert fortepianowy z okazji Piano Day
20 sierpnia, godzina 19.00
Bilety - przedsprzedaż: 20 zł, w dniu koncertu: 30 zł

Koncert fortepianowy z okazji odbywającego się na całym świecie Piano Day. Kuba Płużek - jeden z najbardziej utalentowanych pianistów polskiej młodej sceny jazzowej. Wirtuoz i wizjoner odważnie eksplorujący świat dźwięków i granice harmonii. W programie: improwizacje, autorskie aranżacje standardów jazzowych, melodie polskie i utwory Jana Sebastiana Bacha.

Muzyka na placu: Yumi Ito + Szymon Mika
27 sierpnia, godzina 19.00
Koncert plenerowy na placu przy Galerii Bielskiej BWA (od strony ul. Mickiewicza)

Yumi Ito - wokalistka, laureatka słynnego konkursu Montreux Jazz Festival, większość życia spędziła w Szwajcarii, ale jej korzenie sięgają dwóch odległych krajów - Polski i Japonii. Od lat wypracowuje swoje miejsce na scenie muzyki improwizowanej, współtworząc nietuzinkowe projekty z muzykami z całego świata.

Szymon Mika w 2015 zdobył Pierwszą Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Gitary Jazzowej im. Jarka Śmietany, a rok później został okrzyknięty Jazzową Nadzieją Roku. Wspólnie tworzą kompozycje rozpięte pomiędzy jazzową improwizacją a niebanalnym liryzmem. Ich gitarowo-wokalny duet hipnotyzuje publiczność oryginalnym, wyrafinowanym brzmieniem, wychodząc daleko poza schematy kojarzone z tego typu projektami.

Bilety dostępne online na www.biletyna.pl 

MalarstwoWarsztaty malowania akwarelami: letnia łąka
16 sierpnia, godzina 13.00
Prowadzenie: Magdalena Wysmyk Waterclours, zapisy: magdalena.wysmyk@gmail.com, koszt: 55 zł

ZdrowieWarsztaty: Wpływ świadomego oddychania na ciało i emocje.
21 sierpnia, godzina 18.00
Prowadzenie: Dariusz Małojło, praktyk oddechu metodą BBTRS

SzycieWarsztaty: Wyszyj to sobie!
23 sierpnia, 13.00
Prowadzenie: Lilu2art, zapisy: lilu2art@gmail.com, koszt: 75 zł

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.