Reklama

Rozrywka

  • 16 lipca 2020
  • 5 sierpnia 2020
  • wyświetleń: 3625

Cykl wycieczek po Cygańskim Lesie organizuje Stowarzyszenie Olszówka

Za nami:

Stowarzyszenie Olszówka rozpoczyna kolejny cykl wycieczek po Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej. Choć Koronawirus uniemożliwił taką formę spędzania wolnego czasu, po częściowym zniesieniu ograniczeń, wracamy do kontynuacji wycieczek - oczywiście z zachowaniem środków ostrożności.

spacer cygański las
Stowarzyszenie Olszówka organizuje w lipcu i sierpniu cykl spacerów po Cygańskim Lesie · fot. Stowarzyszenie Olszówka


Tym razem, rozpoczynamy od przedstawienia walorów przyrodniczych Cygańskiego Lasu. Aby docenić oraz zrozumieć sens ochrony przyrody - należy ją najpierw poznać. Cygański Las jest doskonałym miejscem do obserwacji przyrody, podczas zajęć będzie okazja do poznania ciekawych gatunków roślin i zwierząt oraz zbiorowisk, w których występują. Będziemy opowiadać o występujących tu drzewach, ptakach i płazach.

Organizatorem wycieczek jest Stowarzyszenie Olszówka. Uczestnictwo jest bezpłatne. Wycieczki będą rozpoczynać się przy pętli autobusu nr 1 w Cygańskim Lesie w Bielsku-Białej a kończyć na Błoniach. Przewidywany czas trwania: 2,5 godziny. Spacery poprowadzi Marcin Fiszer.

Proponowane terminy wycieczek:  • 23 lipca. godz. 16:15
  • 24 lipca, godz. 16:15
  • 5 sierpnia, godz. 16:15


Aby uczestniczyć w wycieczce, konieczna jest rezerwacja dowolnego terminu drogą mailową na adres: marcinfiszer@wp.pl, podając informację, co do wyboru: terminu i zadeklarowania ilości oraz wieku uczestników, wraz z podaniem numeru telefonu.

Każdy uczestnik jest zobowiązany do posiadania maseczki oraz zachowania dystansu wobec innych uczestników. Dodatkowo zabieramy ze sobą: lornetkę (jeśli mamy), pelerynę, odpowiednie obuwie (nie będziemy chodzić po chodniku) i dobry humor.

ar / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.