bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama - billboard wiadomości

Rozrywka

  • 2 lipca 2020
  • 3 lipca 2020
  • wyświetleń: 1409

Wystawa fotografów węgierskich w Galerii Fotografii B&B

Za nami:

Galeria Fotografii B&B zaprasza na wernisaż wystawy fotografii węgierskiej w piątek, 3 lipca, o godzinie 18.00. W programie spotkanie z autorami z Węgier: Gaborem Arionem Kudaszem, Adamem Urbanem i Tamasem Urbanem. Wernisaż odbędzie się przed budynkiem Domu Kultury Włókniarzy przy ul. 1 Maja 12, gdzie mieści się Galeria.

Wystawa fotografów węgierskich w Galerii B&B
Od 3 lipca w Galerii B&B można oglądać wystawę fotografów węgierskich · fot. Galeria B&B / materiały prasowe


Wystawa jest częścią projektu "Współistnienie - polsko-węgierskie spotkania fotograficzne" i jest współfinansowana ze środków Instytutu Współpracy Polsko-Węgierskiej im. Wacława Felczaka.

O fotografachGabor Arion Kudasz

Urodzony w 1978 roku fotograf i profesor Moholy-Nagy University of Art and Design w Budapeszcie.

Jest zdobywcą wielu nagród i stypendiów. Między innymi nagrodą Balogh Rudolf Hungarian Republic w 2013, Robert Capa Grand Prize w 2015, stypendium Węgierskiej Akademii Nauk w 2018. Arion prowadzi warsztaty, organizuje wystawy i regularnie publikuje książki artystyczne w kolekcjonerskich edycjach. Jest ojcem trójki dzieci.

Prace Ariona charakteryzują się łączeniem elementów fotografii kreacyjnej i dokumentu. Wynika to z silnego przekonania, że motywacja artysty do mówienia prawdy legitymizuje jego działania, a manipulacja jest niezbędna, aby dotrzeć do prawdy zawartej w obrazie. Począwszy od 2000 roku bada różne tematy związane z człowiekiem w przestrzeni. Fotografuje krajobrazy związane z przestrzenią miasta, kwestiami środowiskowymi i turyzmem. W 2010 roku po przeżyciu rodzinnej tragedii prace Ariona zaczęły ogniskować się wokół historii prywatnych i pracy pamięci. Od tego czasu zmieniło się jego podejście do fotografii dokumentalnej. Obecnie, w centrum jego praktyki artystycznej znajduje się relacja między człowiekiem a technologią. W swoich pracach bada motywacje jednostek do działań w ramach większych struktur społecznych .

Więcej na: www.arionkudasz.com/

Adam Urbán

Fotograf niezależny. Pracował dla różnych agencji jako fotograf mody, reklamy i fotograf portretowy. Ostatnio pracuje nad seriami dokumentalnymi i fotoreportażowymi. Wielokrotnie nagradzany m.in. w ramach Hungarian Press Photo w kilku kategoriach. Prezentował swoje prace na wystawach indywidualnych i w profesjonalnych publikacjach. Jest członkiem Stowarzyszenia Fotografów Węgierskich i kolektywu artystycznego RANDOM. W roku 2019 był gościem FotoArtFestivalu.

Więcej na: adamurban.photography/

Tamás Urbán

Urodzony w 1945 roku. Studiował w Szkole dziennikarskiej w MÚOSZ (Krajowe Stowarzyszenie Węgierskich Dziennikarzy). W roku 1976 był jednym z założycieli Studia Młodych Fotografów. Od 1990 pracował dla magazynu Stern w Hamburgu.

Przez około dwadzieścia lat żył i pracował wśród młodzieży, co dało mu możliwość poznania problemów młodego pokolenia, które nigdy do tej pory nie były pokazane w mediach. Był jednym z niewielu, którzy potrafili pokazać negatywne aspekty reżimu i społeczeństwa, nawet w czasach socjalizmu. W tym okresie stworzył cykl zdjęć poświęcony aborcji, więzieniom i poprawczakom dla młodzieży, scenom zabójstw i wypadków, ratownikom, prostytutkom i ogólnie wszystkim tym, którzy żyją na peryferiach społeczeństwa. W roku 2019 był gościem FotoArtFestivalu.

Więcej na: adamurban.photography/

ar / bielsko.info

Reklama - baner pod artykułem

Reklama - link rotacyjny

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.