bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 1220

"W symbiozie" - wystawa malarstwa Henryki Wojciechowskiej

W Galerii PPP Związku Polskich Artystów Plastyków Okręgu Bielsko-Biała do 10 czerwca można oglądać wystawę malarstwa Henryki Wojciechowskiej zatytułowaną W symbiozie.

Przesłaniem artystycznym wystawy jest dbanie o planetę.

- Długo zastanawiałam się, jak przestawić ten globalny temat na obrazach, słuchając siebie, swojej podświadomości. Wsłuchiwałam się w swoje myśli zapamiętane z podróży. Pewnego dnia, leżąc w gaiku brzozowym, zapatrzyłam się w perspektywę brzóz w stronę nieba i nagle oświeciło mnie, że takie zwykłe miejsce jest miejscem fantastycznym, musimy o nie dbać, bo jest nam potrzebne. Nie musimy szukać nie wiadomo jakich miejsc, żeby się dobrze poczuć. Żyjemy wszyscy w symbiozie, a moim krzykiem, wołaniem na tych obrazach jest barwa, linia, forma, plama. To mój sposób przekazywania przestrzeni - mówi artystka, absolwentka cieszyńskiego Wydziału Artystycznego Uniwersytetu Śląskiego.

Galeria PPP działa w siedzibie okręgu bielskiego ZPAP, w kamienicy Rynek 27. Jest czynna od poniedziałku do piątku w godz. 12.00 - 16.00 i na telefon 602323345.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.