Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 21 maja 2020
  • 24 maja 2020
  • wyświetleń: 1433

Koncert z okazji 25. rocznicy papieskiej wizyty w Bielsku-Białej

Od piątku, 22 maja na stronie internetowej Bielskiego Centrum Kultury będzie można zobaczyć nagranie koncertu "Nadzieja zawieść nie może" przygotowanego z okazji 25. rocznicy pobytu św. Jana Pawła II w Bielsku Białej. Muzyczny program obchodów rocznicy powstał we współpracy prezydenta Jarosława Klimaszewskiego z bielskim kompozytorem, Januszem Kohutem.

Loading...


Bielskie Centrum Kultury wraz z Kurią Diecezji Bielsko-Żywieckiej we współpracy z ks. Sebastianem Ruckim już od kilku miesięcy miało przygotowany program uroczystych obchodów 25. rocznicy pobytu Jana Pawła II w Bielsku-Białej. Ze względu na stan epidemiczny musieliśmy wszystkie te plany zweryfikować. Nowy program - dostosowany do tej specyficznej sytuacji - powstał we współpracy prezydenta Jarosława Klimaszewskiego z bielskim kompozytorem, Januszem Kohutem.

Program zawiera najciekawsze fragmenty z oratoriów "Droga nadziei", "Gość oczekiwany", "Święty Piotr" i kantaty "Niepodległość" autorstwa Janusza Kohuta oraz ulubione pieśni Jana Pawła II, takie, jak "Abba Ojcze" i "Barka". W koncercie usłyszymy m.in. takich artystów, jak wokalistka Ewa Uryga, wiolonczelistka Urszula Mizia i pianista Janusz Kohut.

Inicjatorami wydarzenia są prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski, Wydział Kultury i Sztuki Urzędu Miejskiego oraz Bielskie Centrum Kultury - główny producent koncertu.

Koncert będzie można zobaczyć na stronie Bielskiego Centrum Kultury www.bck.bielsko.pl/, na Facebooku BCK www.facebook.com/BCKBIELSKOB/oraz na stronie Urzędu Miejskiego w Bielsku-Białej od piątku, 22 maja od godziny 18.00.

ar / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.