Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 21 maja 2020
  • wyświetleń: 1170

Dlaczego Jan Paweł II lubił wtorki? Przypominamy książkę bielszczanki

Już jutro przypada 25. rocznica wizyty Ojca Świętego Jana Pawła II w Bielsku-Białej, a ostatnio obchodziliśmy jego setne urodziny. Z tej okazji przypominamy poczytną książkę dla dzieci "Dlaczego Jan Paweł II lubił wtorki - rozmowy w ogrodzie" napisaną przez mieszkankę Bielska-Białej, Jolantę Reisch-Klose.

Jan Paweł II
Jolanta Reisch-Klose · fot. materiały prasowe


Jan Paweł II, papież młodych, w inspirującej rozmowie z dzieciakami. "Dlaczego Jan Paweł II lubił wtorki. Rozmowy w ogrodzie" to bezpretensjonalna, autentyczna opowieść, która pozwala małemu słuchaczowi utożsamić się z zadającymi pytania dziećmi - lektura zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Publikacja przybliży temat dzieciństwa Karola Wojtyły i realia jego codziennego życia w Rzymie.

W tworzeniu książki uczestniczyli poza pochodzącą z naszego miasta autorką także inni bielszczanie - ilustratorka Monika Zawadzka-Adamiak, która na co dzień jest nauczycielką w jednym z bielskich liceów oraz Maciej Barcik, który zrobił zdjęcia do publikacji i był odpowiedzialny za jej skład. Książka, wydana przez warszawską Grupę Wydawniczą Foksal, wciąż zbiera dobre recenzje.

ar / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.