Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 19 maja 2020
  • wyświetleń: 1352

Spotkanie autorskie online z wybitną pisarką

Z okazji Tygodnia Bibliotek Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka przygotowała dla swoich czytelników niespodziankę - spotkanie online z wybitną autorką ponad 40 książek dla dzieci i młodzieży Renatą Piatkowską oraz Malwiną Kożurno, lektorem w roli moderatora.

Spotkanie autorskie online z wybitną pisarką
Spotkanie autorskie online z wybitną pisarką


Panie specjalnie dla biblioteki nagrały dwa filmy, w których poruszają bardzo ważne tematy - oczywiście w oparciu o literaturę autorki.

Pierwsze spotkanie przybliża z bogatego dorobku pani Renaty Piątkowskiej książki dotyczące inności, odrzucenia, wyśmiewania, braku akceptacji w grupie rówieśniczej - niestety bardzo aktualny temat. Autorka na przykładzie m.in. książek „Przygoda ma kolor niebieski” czy „Twardy orzech do zgryzienia” mówi o dziecięcych problemach i kłopotach - czasami bardzo banalnych, czasami trudnych, jednak bardzo ważnych z punktu widzenia osoby, której dotykają.

Drugi film jest poświęcony naszym braciom mniejszym - zwierzęta dają nam wsparcie ale i też wymagają troski i opieki. Tutaj autorka za przykład daje nam takie książki jak: „Najwierniejsi przyjaciele”, przepiękne opowiadania o psach w przeróżnych odsłonach oraz „Zbój”, opowiadanie o koniach ale i także inne pozycje.

Autorka przybliża nam treść a pani Malwina Kożurno czyta fragmenty książek. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia tych wyjątkowych nagrań, które znajdziecie tylko u nas i które są dedykowane naszym czytelnikom.

Nagranie dostępne są na stronie internetowej Pedagogicznej Biblioteki Wojewódzkiej w Bielsku-Białej.

mp / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.