bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 3 stycznia 2011
  • 15 stycznia 2011
  • wyświetleń: 2777

Wystawa fotograrficzna w BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Od 6 stycznia w Galerii Bielskiej BWA trwa wystawa tworząca zwycięskie prace z konkursu fotograficznego "Wildlife Photographer of the Year 2010", organizowanego przez "BBC Wildlife Magazine" oraz Muzeum Historii Naturalnej w Londynie.

Dzika Natura
fot. Thomas P. Peschak


Wystawa potrwa do 30 stycznia. Można ją oglądać na górnej sali BWA. Wstęp jest bezpłatny.

Konkurs Wildlife Photographer odbywa się rokrocznie od 1964 r. i w miarę swojego rozwoju stał się najbardziej cenionym i największym w świecie przedsięwzięciem w dziedzinie fotografii dzikiej przyrody.

Każdorazowo jego efektem jest wystawa pokazywana w kilkudziesięciu krajach na wszystkich kontynentach i po raz dziewiąty w Polsce.

Na tegoroczną edycję wystawy składają się zdjęcia nagrodzone i wyróżnione w 16 kategoriach (w tym po raz pierwszy w kategorii Fotoreportaż) oraz dwoma nagrodami specjalnymi. Zwycięskie prace wybrano spośród ponad 31 tys. fotogramów, wykonanych przez ponad 3 tys. autorów z 83 krajów.

Wystawa w Polsce trafi do 12 miast. Podobnie jak w kilku ostatnich latach Bielsko-Biała jest w tym łańcuchu pierwszym ogniwem, a następnie zobaczyć ją będzie można w: Szklarskiej Porębie, Szczecinie, Koszalinie, Sopocie, Bydgoszczy, Białowieży, Zakopanem, Warszawie, Wrocławiu i Wschowie.

Po raz kolejny są na wystawie także zdjęcia z Polski - debiutującego w konkursie Tomasza Raczyńskiego z Olsztyna oraz Michała Budzyńskiego, już po raz czwarty biorącego udział w konkursie i po raz czwarty wyróżnionego, licealisty z Buczkowic koło Bielska-Białej, którego fotografia zdobyła II nagrodę w swojej kategorii wiekowej 15-17 lat.

ups / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj