Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 15 maja 2020
  • wyświetleń: 1269

Pięć kolejnych filii Książnicy Beskidzkiej otwartych od 18 maja

Pięć kolejnych filii otwiera ponownie Książnica Beskidzka. Mowa o bibliotekach w Lipniku przy ul. Lipnickiej 133, w Mikuszowicach Śląskich przy ul. Olszówka 2, na osiedlu Beskidzkim przy ul. Babiogórskiej 11, na osiedlu Wojska Polskiego przy ul. Stawowej 29 i w Starym Bielsku przy ul. Jana Sobieskiego 130.

Biblioteki będą przyjmowały zwroty i udostępniały różnorodne materiały biblioteczne, przy zachowaniu wymogów ochrony epidemiologicznej. Natomiast czytelnicy są zobowiązani do używania środków ochrony osobistej i zachowania bezpiecznej odległości dwóch metrów między innym czytelnikiem, zgodnie z obowiązującymi normami. W bibliotekach będzie mogła być obsługiwana jedna osoba.
Wymienione filie będą czynne od poniedziałku do piątku w godz. od 9.00 do 17.00. Zgodnie z zaleceniem bielskiego Sanepidu, zwracane materiały biblioteczne podlegają 14-dniowej kwarantannie. Jest to podyktowane troską o bezpieczeństwo i zdrowie pracowników i czytelników biblioteki w czasie epidemii koronawirusa. W związku z tym Książnica Beskidzka zapowiada, że nie zawsze będzie w stanie zaspokoić oczekiwania czytelników, co do wypożyczanych pozycji książkowych. Dlatego prosi o wyrozumiałość i zrozumienie tej nadzwyczajnej sytuacji. W celu sprawnej obsługi czytelnika apeluje też o wcześniejsze zamawianie książek telefonicznie lub poprzez e-mail.

mp / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.