Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 7 maja 2020
  • wyświetleń: 1343

Kolejne ciekawe zajęcia plastyczne z DK w Wapienicy

Plastyczka z Domu Kultury w Wapienicy - Aneta Kwaśna, która prowadzi kółko plastyczne "Fabrykę wyobraźni", proponuje bardzo ciekawe zajęcia plastyczne. Zrobienie dekoracji ściennej z patyczków i włóczki.

Kolejne ciekawe zajęcia plastyczne z DK w Wapienicy
Kolejne ciekawe zajęcia plastyczne z DK w Wapienicy · fot. DK Wapienica


Oto sposób wykonania pięknej, naturalnej ozdoby do Waszego pokoju:
Na spacerze, w ogrodzie lub koło miejsca zamieszkania proszę znaleźć patyk w kształcie litery V - będzie to nasze krosno do tkania. Proszę przygotować także cienki sznurek jako osnowę oraz kolorowe włóczki do wyplatania wątku. Na pewno macie w domu jakieś niepotrzebny sznurek i kolorowe włóczki w sam raz żeby je teraz wykorzystać.
Zaczynamy tworzyć robótkę, która składa się z nici położonych pionowo i poziomo, wzajemnie ze sobą skrzyżowanych. Nici pionowe, na których będziesz tkać robótkę to osnowa. Nici poziome, którymi tkasz to wątek. Szybko nabierzesz praktyki i przekonasz się, że to doskonała zabawa.
1. Przywiąż sznurek do gałązki następnie owiń go kilka razy tak aby powstało coś w rodzaju strun w gitarze. Osnowę prowadzisz na takiej szerokości, jaką chcesz uzyskać dla robótki. Możesz ją prowadzić w jednym lub wielu kolorach. Na początek jednak spróbuj na jednym.
2. Zaczynamy tkanie. Wybierz swoje ulubione kolory włóczki. Do prowadzenia wątku możesz użyć grubej plastikowej igły. Wątek prowadzisz na przemian raz pod spodem raz na wierzchu danej nitki osnowy. Popatrz dokładnie na zdjęcie.
3. Czynność tą powtarzaj raz w prawą stronę raz w lewo. Możesz oczywiście przeplatać kolory lub robić robótkę w pasy.
4.- 5. Końcówki wątku przywiąż do osnowy lub owiń gałązkę dla wzmocnienia efektu kolorystycznego. Możesz zrobić również małe pomponiki, które jeszcze bardziej ozdobią Twoją dekorację. Instrukcja krok po kroku na zdjęciu instruktażowym.

DK w Wapienicy prosi o przesyłanie zdjęć ozdoby na maila placówki: wapienica@mdk.bielsko.

mp / bielsko.info, źródło: Dom Kultury w Wapienicy

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.