bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 30 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 3659

80 tysięcy złotych wsparcia dla Teatru Polskiego

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Wsparcie w kwocie 80 tysięcy złotych otrzymał Teatr Polski w Bielsku-Białej z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Reklama

teatr polski
80 tysięcy złotych wsparcia dla Teatru Polskiego · fot. Teatr Polski w Bielsku-Białej


- To pierwsza w od wielu lat dotacja rządowa, którą otrzymała ta jednostka kultury - mówi Grzegorz Puda, Wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej. - Mimo, że wstępnie wniosek został rozpatrzony negatywnie, ostatecznie dotacja została przyznana, co mnie osobiście bardzo cieszy - dodaje.

Jak dowiadujemy się z wniosku przesłanego do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego otrzymane pieniądze pomogą w realizacji premiery sztuki teatralnej pt.: "Zły" wg. Leopolda Tyrmanda w reżyserii Piotra Ratajczaka autorskiego programu „Tropem Tyrmanda”. Jest to nowy projekt Teatru Polskiego realizowanego dla uświetnienia Roku Tyrmanda ogłoszonego przez Sejm w 2020 r. związku z przypadającym jubileuszem 100.lecia urodzin i 35.lecia śmierci pisarza To zarazem konsekwentna kontynuacja polityki repertuarowej Teatru Polskiego w zakresie silnej obecności polskiej literatury na deskach tej sceny.

mp / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj