bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 10 kwietnia 2020
  • wyświetleń: 1772

Szósta edycja konkursu „Filmujemy Bielsko-Białą!”

Galeria Bielska BWA oraz Fundacja Młodego Kina zapraszają do udziału w 6. edycji konkursu „Filmujemy Bielsko-Białą!”.

Szósta edycja konkursu „Filmujemy Bielsko-Białą!”
Szósta edycja konkursu „Filmujemy Bielsko-Białą!” · fot. Galeria Bielska BWA


W czasie kwarantanny, w sytuacji odosobnienia i zawieszenia dotychczasowego porządku, zyskujemy możliwość spojrzenia na otoczenie z nowej perspektywy. W sensie dosłownym zostaje ona ograniczona do „widoku z okna”. Przekierowując uwagę na wybrany fragment rzeczywistości mamy szansę wydobyć z niej ukryte, przeoczone znaczenia. Choć izolacja ogranicza możliwość ingerencji w rzeczywistość i jej dramaturgię, to próba nadania jej porządku stanowi rodzaj wypowiedzi artystycznej.

Inspiracją do podjęcia indywidualnych prób dokumentalnych może być film Józefa Robakowskiego „Z mojego okna 1978-1999”, w którym artysta zarejestrował obraz widziany z okna mieszkania w łódzkim wieżowcu. Film jest fascynującym zapisem pozornie błahej rzeczywistości utkanej z fragmentów codzienności, która zyskała dramatyczny kontekst np. w czasie stanu wojennego.

Link do filmu: vimeo.com/197377733

Do wypróbowania swoich sił i zarejestrowania własnych obserwacji zachęcamy zwłaszcza pozostającą w izolacji młodzież.

W konkursie uczestniczyć mogą zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Filmy mogą mieć dowolną formę (dokument, fabuła, animacja, eksperyment) i powinny trwać dwie minuty.

Termin nadsyłania filmów: 30 kwietnia 2020 roku

Nagrody: 400 zł, 200 zł, 100 zł, orientalne „posiłki filmowca” w restauracji Jedwabny Szlak oraz upominki od organizatorów festiwalu Euroshorts

Więcej informacji na stronie: www.filmujemy-miasta.pl/bielsko-biala

mp / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.