Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 27 lutego 2020
  • 12 marca 2020
  • wyświetleń: 4300

Występ Rosyjskiego Chóru Piatnitskiego w BCK odwołany!

Zaplanowane na 13 marca w Domu Muzyki BCK występ Państwowego Akademickiego Rosyjskiego Chóru im. Piatnitskiego, najbardziej znanego na świecie ludowego chóru z Rosji, zostaje przeniesiony na inny termin. O nowej dacie wydarzenia Bielskie Centrum Kultury poinformuje wkrótce.

Chór Pianitskiego


Państwowy Akademicki Rosyjski Chór im. M. E. Piatnitskiego to najbardziej znany na świecie ludowy chór z Rosji. Silnym, niepowtarzalnym w swej barwie głosom, w czasie koncertów towarzyszy orkiestra instrumentów ludowych oraz żywiołowe tańce.

Pochodzący z ponad 30 regionów Rosji członkowie Chóru Piatnitskiego są zaliczani do najlepszych śpiewaków i muzyków Rosji. Oryginalna grupa chóralna, muzyczna i taneczna zachowuje pamięć historyczną oraz niepowtarzalny, właściwy tylko dla Chóru im. Piatnitskiego styl wykonania i unikatowy repertuar.

Chór został utworzony w marcu 1911 roku przez kolekcjonera i wykonawcę rosyjskich pieśni ludowych Mitrofana Piatnickiego. Trzon chóru stanowili wówczas chłopi z Guberni Woroneskiej, Riazańskiej i Smoleńskiej. Stopniowo doskonaląc swoją sztukę wykonawczą chór stał się pierwszym w Rosji profesjonalnym zespołem ludowym. W 1938 roku skład zespołu został zwiększony. Stworzona została grupa taneczna oraz orkiestra instrumentów ludowych. Pozwoliło to znacząco rozszerzyć sceniczne środki przekazu. Od tego momentu zespół należy do czołowych rosyjskich formacji ludowych prezentujących rosyjską muzykę ludową w najciekawszej formie, z pięknymi strojami i w oprawie instrumentów typowych dla różnych regionów tego wielkiego państwa.Chór podbił serca milionów widzów na całym świecie, stał się jednym z zespołów, na którego koncerty chętnie się chodzi całymi wielopokoleniowymi rodzinami. Kalendarz Chóru Piatnitsky jest zapełniony na kilka lat. Okazja uczestnictwa w takim koncercie szybko się powtórzy.

Bilety w cenie 80 zł.
Zniżki - Bielska Karta Seniora, Bielska Karta Rodzina+, Weteran+, młodzież szkolna - 40 zł

Bilety do nabycia na stronie bilety.bck.bielsko.pl/index.php/repertoire.html?id=101

ar / bielsko.info, źródło: Bielskie Centrum Kultury

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.