Reklama

Rozrywka

  • 5 czerwca 2020
  • wyświetleń: 13214

28. Tydzień Filmu Polskiego w Kinie Świt już 19-25 czerwca!

Za nami:

Kino Świt w Czechowicach-Dziedzicach już od 12 czerwca będzie ponownie otwarte, dlatego odwołana w marcu 28. edycja przeglądu "Tydzień Filmu Polskiego. Filmowe Polonica" powraca w tym miesiącu! Ruszyła sprzedaż karnetów i biletów, które będą dostępne także online. Co znalazło się w repertuarze?

W przeglądzie pojawi się najnowszy film Romana Polańskiego, "Oficer i szpieg", psychologiczno-społeczny film dokumentalistki Małgorzaty Imielskiej "Wszystko dla mojej matki". W repertuarze kryminalny "Czarny Mercedes" Janusza Majewskiego, najnowszy film Lecha Majewskiego - "Dolina bogów", zrealizowany w koprodukcji z Chorwacją i Serbią "Stan wyjątkowy" oraz Pan T. z Pawłem Wilczakiem w roli głównej, z czarno-białymi zdjęciami Adama Bajerskiego.

Filmy, które miały się pojawić na Filmowym Polonica - Supernova oraz Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa są w czerwcu wyłączone z dystrybucji dla kin. O terminach ich pokazów Kino Świt poinformuje w późniejszym czasie.

Repertuar 28.Tygodnia Filmu Polskiego. Filmowe Polonica


19-25 czerwca

19 czerwca (piątek), 20.15 - Sala samobójców. Hejter (Polska)
20 czerwca (sobota), 20.15 - Pan T. (Polska)
21 czerwca (niedziela), 20.15 - Oficer i Szpieg (Francja/Włochy)
22 czerwca (poniedziałek), 20.15 - Stan wyjątkowy (Chorwacja/Serbia/Polska)
23 czerwca (wtorek), 20.15 - Czarny mercedes (Polska)
24 czerwca (środa), 20.15 - Dolina bogów (Polska/Luksemburg)
25 czerwca (czwartek), 20.15 - Wszystko dla mojej matki (Polska)

Karnety na TFP zakupione w marcu zachowują ważność!

Sprzedaż karnetów trwa od 12 czerwca
Cena: 50 zł (ulgowe) i 60 zł (normalne)
Karnety na 3 wybrane filmy: od 12 czerwca - 36 zł.
Bilety na wybrane filmy: 12 - 17 zł.

Bilety będzie można zakupić niebawem online za pośrednictwem strony http://www.mdk.czechowice-dziedzice.pl/repertuar oraz https://biletyna.pl/Czechowice-Dziedzice. Rekomendowaną formą płatności w kasie kina jest karta płatnicza.

Opisy filmów:Sala samobójców. Hejter
Polska 2020, 130 min.
Reżyseria: Jan KomasaPo dziewięciu latach Jan Komasa wraca do nagrodzonego Srebrnymi Lwami w Gdyni wielkiego hitu, który na stałe zapisał się w pamięci polskich widzów. Tym razem do "Sali Samobójców" wchodzą Maciej Musiałowski, Agata Kulesza, Danuta Stenka, Vanessa Aleksander, Maciej Stuhr, Jacek Koman i Adam Gradowski.

Tomek (Maciej Musiałowski), student prawa Uniwersytetu Warszawskiego, zostaje przyłapany na plagiacie i wydalony z uczelni. Postanawia jednak ukrywać ten fakt przed światem i nadal pobiera pomoc finansową od państwa Krasuckich (Danuta Stenka, Jacek Koman) - rodziców Gabi (Vanessa Aleksander), przyjaciółki z czasów dzieciństwa. Kiedy oszustwo wychodzi na jaw, skompromitowany chłopak traci zaufanie i życzliwość swoich dobroczyńców. Przepełniony gniewem i żalem, oddzielony od Gabi, w której skrycie podkochuje się od lat, Tomek planuje zemstę na Krasuckich. Szansa pojawia się, kiedy otrzymuje pracę w agencji reklamowej, a wraz z nią dostęp do najnowszych technologii i tajemnic stołecznej elity. Pod pozorem obowiązków zawodowych Tomek zaczyna inwigilować Krasuckich, aktywnie włączonych w kampanię polityczną kandydata na prezydenta stolicy - Pawła Rudnickiego (Maciej Stuhr). Wkrótce plan internetowego hejtera zaczyna nabierać coraz realniejszych kształtów, a droga do jego realizacji wiedzie przez wirtualny świat popularnej gry komputerowej.

Pan T.
Polska 2019, 104 min.
Reżyseria: Marcin Krzyształowicz. Wykonawcy: Paweł Wilczak, Sebastian Stankiewicz, Wojciech Mecwaldowski.Powstająca z powojennych ruin Warszawa roku 1953 to miejsce, w którym wszystko jest możliwe. Wszechobecna niepewność, donosy i kontrola oswajane są wódką i dobrym towarzystwem, w podziemiach kościoła daje się słyszeć jazz, a przypadkowe spotkanie w toalecie z I sekretarzem Bolesławem Bierutem może zakończyć się niespodziewaną nietrzeźwością. To wszystko zna z własnego doświadczenia niejaki Pan T. - uznany pisarz, który mieszka w hotelu dla literatów. Mężczyzna utrzymuje się z korepetycji dawanych pięknej maturzystce, z którą łączy go płomienny romans. Pewnego dnia do sąsiedniego mieszkania wprowadza się chłopak z prowincji, który marzy o karierze dziennikarza. Pan T. staje się dla niego mistrzem i nauczycielem. Życie głównego bohatera nabierze tempa, gdy władze zaczną podejrzewać go o niecne zamiary wysadzenia Pałacu Kultury i Nauki.

Stan wyjątkowy
Chorwacja/Serbia/Polska, 118 min.
Reżyseria: Vinko Bresan. Wykonawcy: Daniel Olbrychski, Goran Bogdan, Niksa Butijer.Surrealistyczna opowieść o szalonej kradzieży trumien ze szczątkami zmarłych prezydentów Chorwacji i Serbii; o generale, którego prześladuje pokusa popełnienia samobójstwa; ministrze chorwackiego rządu, który podczas uroczystości w więzieniu nieoczekiwanie zamyka się w jednej z cel i odmawia jej opuszczenia. W roli Prezydenta Chorwacji - wystąpił Daniel Olbrychski.

Oficer i szpieg
Francja/Włochy 2019, 130 min.
Reżyseria: Roman Polański. Zdjęcia: Paweł Edelman. Wykonawcy: Emmanuelle Seigner, Jean Dujardin, Louis Garrel.Oficer i szpieg opowiada opartą na faktach historię Alfreda Dreyfusa, francuskiego oficera skazanego na dożywocie za zdradę swojej ojczyzny i zesłanego na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody przeciwko skazanemu zostały spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

Czarny mercedes
Polska 2019, 120 min.
Reżyseria: Janusz Majewski. Wykonawcy: Artur Żmijewski, Maria Dębska, Andrzej Zieliński.W podejrzanych okolicznościach zostaje zamordowana Aneta - piękna żona szanowanego adwokata Karola Holzera . Sprawę tajemniczego zabójstwa próbuje rozwikłać nadkomisarz Rafał Król , funkcjonariusz współpracującej podczas okupacji z Niemcami Granatowej Policji. Kolejne tropy mnożą podejrzenia i ujawniają głęboko skrywane sekrety zmarłej oraz niejasne powiązania jej męża z wysoko postawionym oficerem SS . W toku śledztwa, nadkomisarz Król znajduje nieoczekiwanego sojusznika w osobie radcy niemieckiej policji kryminalnej - Ernsta Kluge . Sytuacja Holzera staje się coraz bardziej niebezpieczna, tymczasem znajdujący się na wolności morderca jest być może o krok od popełnienia kolejnej zbrodni.

Dolina bogów
Polska/ Luksemburg/ USA, 2019, 131 min.
Reżyseria: Lech Majewski. Wykonawcy: Josh Hartnett, John Malkovich, Keir Dullea, Jaime Ray Newman.Film splata ze sobą trzy wątki: pierwszy to archaiczna legenda Indian Navajo o bogach zamkniętych w skałach doliny zwanej Valley of the Gods. Drugi jest historią najbogatszego człowieka, Wesa Taurosa. Dotknięty osobistą tragedią, Tauros żyje w ukryciu przed światem i tylko od czasu do czasu ukazuje się publicznie. Trzeci wątek jest historią narratora, Johna Ecasa, pisarza, który pracuje jako copywriter w firmie Taurosa. Po traumatycznym rozstaniu z żoną, szukając wyjścia z impasu, John zaczyna pisać biografię swego szefa i przyjmuje zaproszenie do jego posiadłości. W tym czasie firma Taurosa, eksploatująca rudę uranu, wykupuje Dolinę Bogów, aby drążyć tunele w świętej ziemi. Zburzony spokój przodków Navajo sprawia, iż skały rodzą mściciela...

Wszystko dla mojej matki
Polska 2019, 103 min.
Reżyseria: Małgorzata Imielska. Wykonawcy: Zofia Domalik, Maria Sobocińska, Helena Englert, Joanna Budnik.Ola ma siedemnaście lat. Chłopięca w ruchach, wielkie, niebieskie oczy ma wciąż zasłonięte włosami. Obgryzione paznokcie, ręce pełne blizn po samookaleczaniu. Za ciągłe ucieczki z domu dziecka sąd umieścił ją w zakładzie poprawczym. Nie ma fajnych ubrań ani drogiego telefonu. W przeciwieństwie do innych dziewczyn nie chce w zamian za papierosy i drobne sumy świadczyć dozorcy usług seksualnych. Jedyne, czego pragnie, to odzyskać matkę. Dziewczyna trenuje zawzięcie lekkoatletykę. Wierzy, że jeśli zacznie osiągać sukcesy na zawodach, matka ją odnajdzie. Ta jej "oddzielność" od świata sprawia, że staje się ofiarą przemocy.

ar / bielsko.info

źródło: MDK Czechowice-Dziedzice

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejski Dom Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejski Dom Kultury" podaj