Praca Bielsko-Bia�a Praca Bielsko-Bia�a

bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA

Rozrywka

  • 4 grudnia 2019
  • 7 grudnia 2019
  • wyświetleń: 896

Spotkanie autorskie z Katarzyną Dudą

Za nami:

W sobotę, 7 grudnia o godzinie 17:00 przy ul. Barlickiego 22 odbędzie się spotkanie z Katarzyną Dudą, autorką książki "Kiedyś tu było życie, teraz jest tylko bieda. O ofiarach polskiej transformacji".

Spotkanie autorskie z Katarzyną Dudą


Tematem książki są doświadczenia robotników przemysłowych, dla których upadek PRL i transformacja ustrojowa po 1989 roku nie były dobrą ani łatwą zmianą. Zamknięto zakłady pracy, a znalezienie nowego zatrudnienia nie było łatwe dla osób, których większość kariery zawodowej przypadała na okres PRL. Większość rozmówców Katarzyny Dudy to pracownicy zatrudnieni w firmach zajmujących się ochroną i sprzątaniem. Ta branża była szczególnie mocno dotknięta przez tymczasowe formy zatrudnienia, umowy śmieciowe. Nagminnie łamano również prawo pracy.

Wywiad z Katarzyną Dudą otwiera trzeci numer pisma Równość, którego tematem przewodnim jest praca. W Równości poruszony został nie tylko problem polskiej transformacji, zapytano w nim również posła Macieja Koniecznego z Lewicy Razem o mityczny „rynek pracownika”, a radną Cieszyna Joannę Wowrzeczkę o jej spojrzenie na peryferie. W numerze tym dowiadujemy się, jak pracuje się na śmieciówce, w korporacji oraz na czym polegają spółdzielnie. W Równości przeczytać można także o historycznych początkach pracy parlamentarnej kobiet, sytuacji kobiet w branży IT oraz o niewidzialnej pracy kobiet.

Zapraszamy!

Kiedy: 7 grudnia, godz. 17:00
Gdzie: ul. Barlickiego 22
Link do wydarzenia na FB: www.facebook.com/events/2569788923102468/

Link do wywiadu z Katarzyną Dudą: rownosc.eu/dlaczego-pracownicy-ochrony-sa-zwolennikami-pis/

Spotkanie autorskie z Katarzyną Dudą

BM / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.