bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 14 maja 2012
  • 4 czerwca 2012
  • wyświetleń: 6508

Festiwal Sztuki Lalkarskiej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj

25. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej przeszedł do historii. Przez pięć dni teatry z całego niemal świata, czarowały bielską publiczność, a spektakle można było podziwiać w wielu punktach miasta. Kolejne wielkie święto teatru w Bielsku-Białej już za dwa lata.

Reklama

banialuka
"Śpiąca królewna", Teatr Lalek Banialuka


Jury 25. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Lalkarskiej w Bielsku-Białej w składzie: Petr Nosalek, Joanna Braun, Bożena Sawicka, Tadusz Kornaś, Bartłomiej Miernik oraz Janusz Ryl-Krystianowski przyznało Główną Nagrodę Grand Prix Festiwalu - ufundowaną przez Prezydenta Miasta Bielska-Białej - spektaklowi "Ziemia i wszechświat" Yase Tamam z Iranu.

Za najlepszy spektakl dla dzieci jury uznało spektakl "Złotowłoska" Divadlo Drak z Republiki Czeskiej. Uhonorowano również spektakle: "Katastrofa" Agrupacion Senor Serrano z Hiszpanii za alchemiczne kataklizmy oraz "Krabat" Krabat Ensamble czyli Figurentheater Wilde and Vogel/ Florian Feisel/ Grupa Coinsidentia z Niemiec oraz Polski za Gesamtkunstwrek.

Festiwal Sztuki Lalkarskiej · fot. UM Bielsko-Biała


Zamykając 25. edycję Międzynarodowego Festiwalu Sztuki lalkarskiej w Bielsku-Białej, jury przyznało również nagrody pozaregulaminowe. Dyplom Honorowy Polunima - przyznawany przez Zarząd Polskiego Ośrodka Lalkarskiego Polunima - dla Bonecos de Santo Aleixo (Portugalia) za stworzenie świata... w spektaklu "Stworzenie Świata". Nagroda aktorska - przyznawana przez Związek Artystów Scen Polskich - Sekcja Teatrów Lalkowych (jury w składzie: Henryka Korzycka, Bożena Chmylak, Agnieszka Kocher-Hensel, Maria Byrska, Barbara Rau) - dla Poliny Borisovej za kreację w przedstawieniu "Go!".

Nagroda Dyrektora Festiwalu dla Josefa Krofty (Divadlo Drak, Czechy) - za prezentowane na festiwalach w Bielsku-Białej mistrzowskie przedstawienia na zawsze pozostające w naszej pamięci i sercach.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Banialuka

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Banialuka" podaj