bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 15 lutego 2019
  • 22 lutego 2019
  • wyświetleń: 2292

DK Wapienica: prezentacja tomiku poezji Kazimierza Węgrzyna

Za nami:

Dom Kultury w Wapienicy serdecznie zaprasza w dniu 22 lutego godz. 17.30 na Zimowy Wieczór Artystyczny - w programie prezentacja tomiku poezji poety Kazimierza Węgrzyna pt: "Ojczyzna i Beskidy to skrzydło mojej poezji", akompaniament - Maria Kuźniar-Renart.

Ojczyzna i Beskidy to skrzydło mojej poezji
Kazimierz Węgrzyn


Dodatkowo odbędzie się wystawa prac plastycznych seniorek z kółka malarskiego MOZAIKA, działającego w DK w Wapienicy pod kierunkiem plastyka Aliny Chałupniak-Bednarskiej. Wstęp wolny

Kazimierz Józef Węgrzyn. Poeta. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jest laureatem wielu nagród. Większość życia pracował jako nauczyciel w Istebnej-Kubalonce", gdzie dotąd mieszka.Wydał kilkadziesiąt tomików poetyckich.

Kazimierz Węgrzyn mówi o swojej poezji na wstępie antologii: "moje wiersze to coraz częściej proste listy do Pana Boga już nie biegam jak dawniej za światem po splątanych zdradliwych drogach…"

Ojczyzna i Beskidy to skrzydło mojej poezji
Maria Kuźniar-Renart


W czasie prezentacji na pianinie będzie grała muzyk, pedagog Maria Kuźniar-Renart. Absolwentka Łódzkiej Akademii Muzycznej. W czasie studiów pracowała w Łódzkiej Filharmonii i Szkole Muzycznej. Po studiach zamieszkała na stałe w Bielsku-Białej, gdzie pracowała w Szkole Muzycznej. Dwukrotnie wyjeżdżała do Afryki i Algierii, gdzie pracowała w Miejskim Konserwatorium ucząc gry na skrzypcach i fortepianie, była członkiem Międzynarodowego Kwartetu Smyczkowego, grała w Orkiestrze Symfonicznej, a także pracowała w Instytucie Muzycznym oraz jako badacz folkloru Afryki Północnej - a w szczególności muzyki religijnej Kabylii.

Obecnie zajmuje się poezją i pamiętnikarstwem.

Ojczyzna i Beskidy to skrzydło mojej poezji

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.