bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 9 grudnia 2018
  • wyświetleń: 3384

Bielszczanka chce wydać rymowany poczet królów i książąt Polski

Joanna Olszańska z Wadowic i Justyna Janiszewska z Bielska-Białej stworzyły poczet królów i książąt Polski. "Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” jest bogato ilustrowaną książką z rymowanymi wierszami opisującymi życie władców naszego kraju. Skierowana jest przede wszystkim do dzieci, jednak każdy kto chciałby poznać dzieje narodu, może sięgnąć po tę książkę. Aby to zrobić, trzeba najpierw ją wydać i właśnie dlatego autorki prowadzą akcję crowdfundingową na portalu Polak Potrafi.

Reklama- Historia opowiedziana w ciekawy i wesoły sposób, w większym stopniu zachęca do jej poznawania. Niech nudne lekcje historii przejdą do historii! Nauce sprzyja miła atmosfera; chcemy to umożliwić - dzięki wesołym ilustracjom, przedstawiających portrety władców oraz wierszom, które w ciekawy sposób opisują ich życie - tłumaczą autorki publikacji.

„Orzeł czy reszka? Zaczęło się od Mieszka” to nietypowy wehikuł czasu, w którym podróż rozpoczyna się od historii pierwszej dynastii Piastów - Mieszka I, jego syna, wnuka i kolejnych przodków. Krótka przerwa na czeskiego króla, który upodobał sobie nasz polski tron. Następnie znowu trochę o Piastach, tym razem ostatnich - Łokietku i Kazimierzu Wielkim. Usłyszymy co nieco o Jadwidze. Zobaczymy co słychać u Jagiełły po Bitwie pod Grunwaldem. A na końcu spróbujemy zgadnąć co wpływało na decyzję przy wyborach elekcyjnego króla.

- Aby móc wydać naszą książkę, wzięłyśmy udział w akcji Polak Potrafi. Jest to największa w Polsce platforma crowdfundingowa, która pomaga w uzyskaniu niezbędnych funduszy na realizację naszych planów. Pieniądze, które spróbujemy uzbierać z Waszą pomocą, zostaną przeznaczone na wydanie pierwszych 500 egzemplarzy, które mogą znaleźć się również na Waszych półkach - informują autorki. - Cieszymy się, że mogłyśmy sfinalizować prace nad książką przed 11 listopada w czasie, kiedy nasza Ojczyzna świętuje 100 lat Niepodległości.

Link do zbiórki: http://www.polakpotrafi.pl/projekt/orzel-czy-reszka-poczet

BM / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.