bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 12 marca 2012
  • 16 kwietnia 2012
  • wyświetleń: 2949

Wystawa fotografii "Zmysły Afryki"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj

Za nami:

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej zaprasza na wernisaż wystawy zdjęć autorstwa dr Anny Niedźwiedź "Zmysły Afryki".

Zmysły Afryki
Wystawy "Zmysły Afryki", od 13 marca do 20 kwietnia · fot. Anna Niedźwiedź


Prezentowane fotografie powstawały podczas prowadzonych przez autorkę badań antropologicznych nad współczesną religijnością chrześcijańską w Afryce Zachodniej. To zapisy spotkań, miejsc, przestrzeni i czasu, których dr Niedźwiedź doświadczyła podczas pobytów w Afryce. Przypominają o bogactwie, różnorodności i intensywności etnograficznego doświadczenia terenowego.

Wernisaż uświetni wykład autorki zdjęć nt."Zatańczyć na pogrzebie. Tradycja oraz współczesność pochówków i pogrzebów w Ghanie". Na uczestników wykładu czeka pasjonująca opowieść o nieznanych, często zaskakujących obrzędach zaobserwowanych przez autorkę na Czarnym Lądzie. Całość uświetni występ na bębnach ekspresyjnego Marcina Urzędowskiego z Grupy Tamtamitu.

Wstęp na wystawę jest wolny.

Wystawę oglądać będzie można do 20 kwietnia w holu budynku przy ul. Krakowskiej 30.

Wystawa jest imprezą towarzyszącą Dni Otwartych bielskiego Kolegium, które odbędą się w dniach od 13 do 15 marca. W tych dniach będzie można wziąć udział w ciekawych wykładach, pokazach i warsztatach. Szczegółowe informacje i program Dni Otwartych dostępne są na stronie Kolegium Nauczycielskiego.

lik / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Kolegium Nauczycielskie w Bielsku-Białej" podaj