bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 19 lutego 2018
  • wyświetleń: 3051

Ściana pilnie poszukiwana. Kto odstąpi elewację na mural?

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj

Bielsko-Biała - na tę chwilę - może się pochwalić 18 muralami. Ta dość nietypowa galeria to świetny produkt turystyczny, który zjednuje sobie coraz większe grono zwolenników. Pilnie poszukiwana jest ściana, która, pokryje się muralem. Ściana powinna mieć wymiary około 80 m² i znajdować się najlepiej w Bielsku-Białej.

przy ulicy Piastów Śląskich powstaje nowy mural
Ściana pilnie poszukiwana. Kto odstąpi elewację na mural? · fot. Justyna Łabądź


Murale, czyli obrazy malowane na ścianach budynków, szturmem zdobywają polskie miasta. Ich wartość w przestrzeni publicznej doceniają tak mieszkańcy, jak i turyści. Obecnie mówi się wręcz o turystyce muralowej, gdzie odwiedzający miasta specjalnie podążają szlakami istniejących w przestrzeni obrazów.

Bielsko-Biała - na tę chwilę - może się pochwalić 18 muralami. Ta dość nietypowa galeria to świetny produkt turystyczny, który zjednuje sobie coraz większe grono zwolenników. Na potrzeby jej promocji przygotowano nawet specjalne wydawnictwo, które dostępne jest nieodpłatnie między innymi w Miejskim Centrum Informacji Turystycznej w Bielsku-Białej.

Wychodząc z założenia, że murale - oprócz estetyki - mogą być również nośnikiem wartości edukacyjnych, w regionie realizowany jest projekt Powietrze bez granic. Jego celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców pogranicza polsko-czesko-słowackiego, a jednym z finalnych produktów ma być mural o tematyce nawiązującej do ochrony powietrza.

W związku z powyższym pilnie poszukiwana jest ściana, która chętnie pokryje się muralem. Ściana powinna mieć wymiary około 80 m² i znajdować się najlepiej w Bielsku-Białej. Projekt muralu zostanie wybrany na drodze konkursu i zdobił będzie ścianę przez 5 kolejnych lat. Więcej informacji na ten temat udzieli Państwu Monika Pasierbek ze Stowarzyszenia Region Beskidy - 33 488 89 24, m.pasierbek@euroregion-beskidy.pl.

ab / bielsko.info

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Murale, graffiti

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Murale, graffiti" podaj