Rozrywka

  • 12 stycznia 2012
  • 20 stycznia 2012
  • wyświetleń: 4283

"Kreskostoria Polski" w kinie 5D

W bielskim kinie 5D Extreme czeka nas kolejna ciekawa filmowa przygoda. tym razem przeniesiemy się w czasie, aby poznać bliżej historię Polski. Wszystko za sprawą "Kreskostorii Polski" autorstwa Bartosza Kędzierskiego (twórcy "Włatców Móch"). Film będzie wyświetlany od 20 stycznia.

Kreskotoria Polski, kino 5d
Zapraszamy do kina 5D Extreme w Bielsku-Białej na film "Kreskotoria Polski".


kino 5d
Kino 5D Extreme w Bielsku-Białej


„Kreskostoria Polski” - to długo oczekiwana nowa produkcja Studia Animacji Xantus z Grupy ADV, którego reżyserem i scenarzystą jest Bartek Kędzierski , twórca kultowych już „Włatców Móch”. Film trafi na ekrany kin 5D już 20 stycznia 2012 roku. Technologia 5D i dodatkowe efekty zaskoczą pasjonatów historii i sprawią, że każdy widz poczuje się jak jeden z wojów Mieszka I.

„Kreskostoria Polski”, której pierwsza część nosi znamienny tytuł „Gdzie jest krzyż?” odkrywa tajemnice dotyczące chrztu Polski oraz sekrety z życia Mieszka i Dobrawy. Obecność Bartka Kędzierskiego - scenarzysty i reżysera - daje gwarancję dobrego humoru i niestandardowego podejścia do dziejów Polski. Świetne dialogi, niekonwencjonalne podejście do pomnikowych postaci z naszej historii, zwroty akcji, czy wreszcie zaskakujące efekty 5D dają gwarancję dobrej zabawy.

Niekonwencjonalna formuła i asysta ekspertów na każdym etapie produkcji - od weryfikacji scenografii, aż po określanie szczegółów ubioru - sprawia, że najnowsza realizacja Studia Animacji Xantus to nie tylko ciekawe historie z dziejów narodu, opowiedziane w przystępny sposób, ale świetna rozrywka, która przypadnie do gustu zarówno miłośnikom historii, jak i fanom kina 5D, którzy z niecierpliwością czekali na premierę.

Wśród bohaterów pojawią się postaci historyczne oraz „zwykli ludzie” - to właśnie ich perypetie i zmagania z problemami życia codziennego są główną osią „Kreskostorii Polski”. ‘Wielka, podręcznikowa historia’ stanowić będzie jedynie tło do ukazania losów zwykłych ludzi. Niewątpliwym atutem produkcji jest także doborowa obsada dubbingowa. Głosów postaciom użyczają m.in.: Marek Kondrat, Borys Szyc, Przemysław Bluszcz, Maciej Tomaszewski, Adam Cywka i wiele innych znakomitości polskiego kina i teatru.

„Doświadczenie naszego zespołu oraz wyczucie Bartka Kędzierskiego jak trafić do młodych widzów czynią nasze wspólne projekty doskonałym materiałem, odpowiadającym potrzebom młodzieży. Mamy nadzieję, że serial zaskoczy fanów dotychczasowych realizacji Bartka i Xantusa, a także przyciągnie grono nowych widzów. ‘Kreskostoria Polski’ to znakomita, a zarazem niezwykle oryginalna lekcja historii” - podkreśla Michał Dusiński, Prezes Studia Animacji Xantus.
„Kreskostoria Polski” realizowana została we wrocławskim Studiu Animacji Xantus, w którym powstały m.in. kultowe seriale, takie jak: „Włatcy Móch” czy „1000 złych uczynków” oraz cieszące się ogromną popularnością reklamy Serca i Rozumu i Ekspertów Tesco.

Seanse „Kreskostorii Polski” w kinach 5D Extreme to oczywiście oprócz wersji 3D filmu dodatkowe efekty 5D, dzięki którym widzowie zostaną wciągnięci do zabawy i poczują się jak bohaterowie filmu.

„Bardzo długo czekaliśmy na ten film, ale efekt końcowy jaki zobaczyłem rekompensuje te wszystkie miesiące oczekiwania z nawiązką. Świetna i co ważne pouczająca zabawa, świetne dialogi i to, co najważniejsze w naszym kinie, to emocje, których w ciągu 25 minut nikomu nie zabraknie. Polecam, bo nie samym „Zobacz kotku, co mam w środku” widz kinowy musi być karmiony” - mówi Maciej Kwit Dyrektor Sieci Kin 5D Extreme

„Kreskostoria Polski” to nie jedyna atrakcja jaką przygotowało kino 5D z myślą o feriach. Oprócz pełnej humoru podróży w czasy średniowiecza, w Kinie 5D będzie można poczuć wreszcie tej zimy śnieżną zadymkę, czy sprawdzić co kryje się pod powierzchnią ziemi.

new / bielsko.info

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "5D Extreme Bielsko-Biała" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

5D Extreme Bielsko-Biała

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "5D Extreme Bielsko-Biała" podaj