bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

REKLAMA - BILLBOARD WIADOMOSCI

Rozrywka

  • 16 grudnia 2011
  • wyświetleń: 3229

Dobry rok w Teatrze Polskim

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj

Mijający rok był dla Teatru Polskiego w Bielsku-Białej znakomity - podsumowuje minione dwanaście miesięcy Urząd Miejski.

Teatr Polski
Teatr Polski w Bielsku-Białej · fot. Teatr Polski


Udało się zrealizować sześć premier: "Mistrz & Małgorzata Story", "Bitwa o Nangar Khel", "Królowie dowcipu", "Bóg mordu", "Singielka", "Proces". Anna Guzik odebrała IKARA 2010, a Złote Maski Kuba Abrahamowicz za rolę w spektaklu "Moje drzewko pomarańczowe" i Jakub Lewandowski za choreografię do spektaklu "Hotel Nowy Świat".

"Nowe Wyzwolenie"(wspólna produkcja Teatru Polskiego, krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej oraz Centrum Sztuki Kontrast) otrzymało główną nagrodę na festiwalu Koszalińskie Konfrontacje Młodych „m-teatr” w Koszalinie. Szerokim echem odbiła się w teatralnym świecie zorganizowana w czerwcu impreza "Teatr działa!"- przegląd spektakli i towarzyszące mu sesje- dramaturgów i dyrektorów teatrów.

Latem, aktorzy Kuba Abrahamowicz, Sławomir Miska i dyrektor Robert Talarczyk gościli w Moskwie na zaproszenie organizatorów Międzynarodowym Festiwalu Jubileuszowego im. M.A. Bułhakowa- „120 dni z Mistrzem”, gdzie odbyła się próba czytana” scenariusza spektaklu „Mistrz & Małgorzata Story” Teatr budzi coraz większe zainteresowanie na arenie ogólnopolskiej, jako jedna z najciekawszych artystycznie scen w kraju, a na Śląsku postrzegana jest jako najlepsza.

Zgodnie z tradycją w Wieczór Sylwestrowy Teatr Polski zaprasza na nowy spektakl komediowy oraz galę piosenki. Tym razem będzie to sztuka "Dziewczyny z kalendarza" w reżyserii Tomasza Dutkiewicza oraz koncert "Dziewczyna z PRL-u". Przedstawienie wraz z galą można będzie oglądać w styczniu i lutym jako propozycję karnawałową teatru.

new / bielsko.info, źródło: UM Bielsko-Biała

REKLAMA - BANER POD ARTYKUŁEM

REKLAMA - LINK ROTACYJNY

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Teatr Polski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Teatr Polski" podaj