bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 11 sierpnia 2016
  • 27 sierpnia 2016
  • wyświetleń: 2751

Galeria Bielska BWA: wystawa prac Bogumiły Ciosek pt. "Kwiaty"

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

W Galerii Bielskiej BWA od 5 do 28 sierpnia trwa wystawa Bogumiły Ciosek pt. "Kwiaty". Do 12 sierpnia artystka prowadzi w Bielsku-Białej warsztaty.

Reklama

Wernisaż wystawy "Kwiaty" - 05.08.2016 · fot. Galeria Bielska BWA


Seria "Kwiatów" Bogumiły Ciosek powstała w ciągu ostatnich 15 lat. - To wizerunki kwiatów kwitnących w danym okresie roku, komponowane w harmonijne lub kontrastowe zestawienia. W tych niewielkich, malowanych akrylem na papierze obrazach daje się rozpoznać warsztat twórcy scenografii do filmów animowanych: precyzję kształtów powstających przy użyciu plamy barwnej, wyrazistość linii, świetliste, żywe kolory. Natura inspiruje na różne sposoby; bukiety kwiatów są hołdem dla jej najpiękniejszych przejawów, zachwycających artystów od tysiącleci. W XVII-wiecznych holenderskich martwych naturach z kwiatami występują te same tulipany, lilie czy peonie, które maluje Bogumiła Ciosek - mówi Agata Smalcerz, dyrektor Galerii Bielskiej BWA

Bogumiła Ciosek urodziła się 10 czerwca 1938 roku w Szczekocinach. Studiowała w Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie w 1963 roku uzyskała dyplom. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków i Stowarzyszenia Filmowców Polskich. Po studiach pracowała w Centralnym Laboratorium Przemysłu Wełnianego w Bielsku-Białej, gdzie zajmowała się głównie organizacją targów i wystaw. Od 1973 roku związana zawodowo ze Studiem Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, następnie z Hanna Barbera Poland - współpracującąz bielskim SFR polską filią amerykań skiego studia Hanna-Barbera - a także ze studiem Orange.

W 1993 roku przeszła na emeryturę. Jest autorką opracowań plastycznych i dekoracji do wielu filmów animowanych, m.in. serii „Kolorowa łąka", a w niej takich realizacji, jak: „Myszka na wycieczce", „Biedronka i tulipan", „Piórko", „Byczek", „Paź Królowej". Współpracowała przy tworzeniu oprawy plastycznej pełnometrażowego filmu animowanego „Wielka podróż Bolka i Lolka" i wielu innych produkcji Studia Filmów Rysunkowych. Mieszka w Bielsku-Białej.

Wystawie towarzyszą warsztaty artystyczne, które poprowadzi Bogumiła Ciosek w dniach 8 - 12 sierpnia 2016, godz. 10.00 - 12.00. Artystka wprowadzi uczestników w tajniki swojej techniki malowania akrylem na papierze kwiatów i kwiatowych kompozycji. Koszt warsztatów: cykl pięciodniowy - 25 zł; jeden dzień - 7 zł. Zapisy w sekretariacie galerii: tel. 33 812 58 61; e-mail: info@galeriabielska.pl.

ab / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj