bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 16 listopada 2011
  • wyświetleń: 3011

Promocja biografii w Książnicy

Przeżyć życie godnie, z honorem i miłością, to tytuł książki Józefa Drożdża, a zarazem publikacja o nim samym, bowiem jest to rodzaj biografii poszerzony o dokumenty i opracowania, które zebrała i uporządkowała Małgorzata Gregorczyk.

Reklama

Ten wybitny nauczyciel, pedagog i wychowawca młodzieży mógłby swoim życiorysem obdzielić kilka osób. Był on działaczem ruchu oporu w czasie II wojny światowej, twórcą Pogotowia Harcerskiego, więźniem KL Auschwitz i Mathausen Gusen, został Honorowym Obywatelem Miasta Bielska-Białej, a przede wszystkim zapisał się jako ciepły człowiek, który gdy tylko mógł spieszył z pomocą.

Przeżyć życie godnie, z honorem i miłością Józefa Drożdża · fot. UM Bielsko-Biała


To, że tak jest najlepiej było widać na sali w Książnicy Beskidzkiej, gdzie zabrakło wolnych miejsc, aby spotkać się z nim przy okazji promocji książki. - Pracę nad książką trwały ponad dwa lata i były bardzo trudne. Jednak dokumenty z życia pana Józefa dowodzą, że można być pracowitym i dobrym człowiekiem, nie poddawać się przeciwnościom losu oraz znać swoje miejsce w szeregu- informowała Małgorzata Gregorczyk.

Sam zaś autor i bohater książki i tym razem opowiadając o swoim życiu był bardzo skromny. Zaprezentowana biografia jest podzielona na pięć rozdziałów. Pierwszy omawia stosunki w jego rodzinie, drugi przedstawia lata młodzieńcze do wybuchu II wojny światowej. Trzeci najbardziej dramatyczny opisuje czasy II wojny światowej. Natomiast w czwartym przedstawiono jego pasje życiowe, a w piątym odznaczenia i medale państwowe. Książka jest kolejnym przyczynkiem do poznania naszej lokalnej historii poprzez życie i działalność Józefa Drożdża.

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.