bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 22 października 2011
  • wyświetleń: 1901

Sylwetki fotografików w Gemini

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj

Od 21 października na terenie Centrum Handlowo-Rozrywkowego Gemini Park można zapoznać się z sylwetkami światowej sławy fotografików biorących udział w trwającym właśnie w Bielsku-Białej Foto Art Festival.

Foto Art Festival, nad którego tegoroczną edycją patronat honorowy objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Polska Prezydencja w Radzie Unii Europejskiej, jest międzynarodowym przeglądem fotografii polskiej i światowej. Ten organizowany przez Gminę Bielsko-Biała Muzeum Zamek oraz Fundację Centrum Fotografii festiwal prezentuje dzieła artystów z ponad 20 krajów świata, Ameryki Południowej, przez Europę, po Azję, w większości nie pokazywanych dotąd w Polsce.

W Gemini Park zostaną zaprezentowane sylwetki fotografików, których wystawy można oglądnąć w kilku instytucjach miasta. Będzie wśród nich Camille Seaman, autorka niezwykłych fotografii pokazujących polarne regiony Ziemi, Karel Cudlín dokumentujący na czarno-białych zdjęciach życie i przemiany zachodzące w Europie Wschodniej w ostatnich 30 latach, Bela Doka, rejestrujący zaskakującą mieszankę chrześcijaństwa i kapitalizmu w Ameryce Południowej, Alexander Gronsky z fotografią przywodzącą na myśl spektakl teatralny...

Warto zapamiętać nazwiska fotografików uczestniczących w festiwalu. Warto zobaczyć ich prace. Portrety, dokumenty, zdjęcia reportażowe i eksperymentalne, pejzaże... wszystkie wnoszą coś nowego do naszego postrzegania świata.

adv / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Galeria Gemini Park

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Galeria Gemini Park" podaj