bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 9 marca 2016
  • 4 kwietnia 2016
  • wyświetleń: 1843

Fotografia dzikiej przyrody w BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Galeria Bielska BWA zaprasza na wystawę Fotografia dzikiej przyrody 2015. Wystawę tworzą prace z dorocznego konkursu fotograficznego „Wildlife Photographer of the Year 2015”, organizowanego od 1965 roku, początkowo przez BBC Worldwide, następnie w latach 1986-2014 także przez Natural History Museum w Londynie, a od 2015 roku już wyłącznie przez Muzeum.

Poranek czapli, Zsolt Kudich, Węgry
Poranek czapli, Zsolt Kudich, Węgry


Otwarcie wystawy odbędzie się w piątek, 11 marca o godzinie 14.00. Na najnowszą, 51. edycję konkursu, zgłoszono ponad 42 tys. zdjęć, wykonanych przez ponad 4 tys. fotografów z 96 krajów. Wystawa ma ogromny walor edukacyjny, ukazując dramatyzm i różnorodność życia na Ziemi, a przez to pobudzając w nas chęć dbałości o jej przyszłą jakość.Na wystawę składają się wyłącznie fotografie nagrodzone i wyróżnione w 16 kategoriach oraz czterech nagrodach specjalnych. Jest ich 100, autorstwa 76 fotografów z 23 krajów.

Wystawę, która swoją prapremierę ma zawsze jesienią w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie, oglądają
następnie miliony widzów na całym świecie. W Polsce wystawa prezentowana jest już po raz 14., a w Galerii Bielskiej BWA po raz trzynasty z rzędu. Organizatorem tournée wystawy po Polsce jest Agencja Zegart. Więcej informacji o wystawie można znaleźć na www.FotografiaDzikiejPrzyrody.pl

Wystawa trwa do 5 kwietnia.

Uwaga! Dzięki Zakładom Tłuszczowym „Bielmar”, które od 2009 roku są sponsorem wystawy w Bielsku-Białej, w Galerii Bielskiej BWA ekspozycję można oglądać bezpłatnie. Galeria wydłuża także godziny otwarcia: od poniedziałku do piątku Galeria czynna jest już od godz. 8.00 do 18.00; w soboty, niedziele i święta bez zmian, w godz. 10.00-18.00.

BM / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj