bielsko.info - świeże spojrzenie na miasto

Reklama

Rozrywka

  • 9 marca 2016
  • 30 marca 2016
  • wyświetleń: 2073

Wystawa „Moje ulubione barwy”

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj

Za nami:

Galeria Bielska BWA zaprasza do Klubokawiarni Aquarium na wystawę Krystyny Nikiel - „Moje ulubione barwy”.

Otwarcie wystawy Krystyny Nikiel - 9.03.2016 · fot. Galeria Bielska BWA


Otwarcie wystawy odbyło się w środę, 9 marca. Artystka wykonała mural kredowy na ścianie Klubokawiarni Aquarium. Wystawa malarstwa Krystyny Nikiel, młodej artystki z Chybia, absolwentki katowickiej Akademii Sztuk Pięknych, prezentująca obrazy z cyklu dyplomowego artystki czynna będzie do 31 marca.

- Moją pasją jest dokumentacja otaczającego mnie świata. Niezależnie, czy maluję, rysuję, piszę, fotografuję - zawsze to co robię dotyka rzeczy, którymi żyję w danym momencie. Lubię tworzyć z natury, nie ze zdjęć. Pracować nie w zamkniętej pracowni, ale blisko ludzi. Maluję realistycznie, bo chcę dokumentować świat taki jaki jest. Do malowania wybieram tematy, które zmuszą do zastanowienia się i przystanięcia na chwilkę. Na obrazach jest np. pewien bezdomny, który schronił się na klatce mojego bloku, kobieta motyl z dzieckiem, chłopak z domu pomocy społecznej - ludzie, których normalnie moglibyśmy nie zauważyć, a ja chciałabym, żeby widzowie spojrzeli na drugiego człowieka inaczej, podobnie, jak ja - mówi Krystyna Nikiel.

Na niewielkiej wystawie w Klubokawiarni Aquarium znajdą się m.in. obrazy pt. „Kamuflaż”, „Pink Kiss”, „Nieskończoność”.

Krystyna Nikiel - absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dyplom w 2014 roku w Pracowni Malarstwa prof. Zbigniewa Blukacza oraz aneks w Pracowni Ilustracji dr Anny Machwic-Adamkiewicz.


Krystyna Nikiel - „Moje ulubione barwy”
Krystyna Nikiel - „Moje ulubione barwy” · fot. Krystyna Nikiel

BM / bielsko.info, źródło: Galeria Bielska BWA

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

BWA

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "BWA" podaj