Najpopularniejsze

  • 8 maja 2026
  • wyświetleń: 3767

Zakaz fotografowania i nagrywania w Szpitalu Wojewódzkim. Placówka przypomina o zasadach

W Szpitalu Wojewódzkim w Bielsku-Białej obowiązują ścisłe zasady dotyczące fotografowania oraz nagrywania na terenie placówki. Ograniczenia obejmują zarówno pacjentów i personel medyczny, jak również wszystkie pomieszczenia szpitalne.

Zakaz fotografowania


Jak podkreślają władze placówki, regulacje mają na celu przede wszystkim ochronę prywatności pacjentów oraz pracowników medycznych, a także zapewnienie bezpieczeństwa i poufności podczas udzielania świadczeń zdrowotnych.

Szpital przypomina, że utrwalanie wizerunku pacjentów, lekarzy, pielęgniarek czy innych pracowników bez ich wyraźnej zgody jest działaniem bezprawnym. Może ono naruszać przepisy dotyczące ochrony dóbr osobistych oraz prawa do prywatności.

Jednocześnie dyrekcja informuje, że na terenie Szpitala Wojewódzkiego obowiązuje całkowity zakaz filmowania i fotografowania. Zasady te mają służyć zachowaniu komfortu oraz bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających w placówce.

Zac / bielsko.info

źródło: Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.