Najpopularniejsze

  • 22 czerwca 2024
  • 23 czerwca 2024
  • wyświetleń: 42198

[FOTO] Kolejna nawałnica przeszła w sobotę przez miasto. Niestety znów są straty

Połamane drzewa, zerwane linie elektryczne, połamane lampy, uszkodzone samochody. To bilans nawałnicy, która przeszła sobotniego poranka przez Bielsko-Białą.

Kolejna nawałnica przeszła dziś rano przez Bielsko-Białą. Niestety znów są straty · fot. nadesłane przez czytelników


Nie ma jednego rejonu miasta, który ucierpiał bardziej, a inny mniej. Silny wiatr hulał w całym mieście i wyrządził nie małe straty. Powalone drzewa zablokowały m.in. ulice: Warszawską, Jana III Sobieskiego, Nad Potokiem, Strażacką, Goleszowską, Siemiradzkiego czy Babiogórską.

Nawałnicy z silnym wiatrem towarzyszył ulewny deszcz ale w odróżnieniu od poprzednich tego typu zjawisk, nie trwało to długo. Udało się uniknąć podtopień. Jeśli są, to w skali bardzo lokalnej.

Straż pożarna o godzinie 12.00 podała zaktualizowane statystyki:

interweniowali aż 91 razy:
  • 78 - wiatrołomy,
  • 1 - uszkodzony dach -Biery,
  • 12 - udrażnianie przepustów drogowych i pompowanie wody.


W działaniach biorą udział:
  • 6 zastępów PSP - 30 strażaków
  • 35 zastępów OSP - 133 druhów.

Zgłoszenia dotyczą głównie powalonych drzew i zerwanych linii energetycznych. Realizacja zadań przebiega według ich wagi, więc w pierwszej kolejności udrażniane są główne ciągi komunikacyjne. Kluczowa informacja jest taka, że nie ma osób poszkodowanych.

W miejscowości Biery silny podmuch wiatru zerwał dach na jednym z budynków i jeśli chodzi o straty w prywatnym mieniu na budynkach, to zdarzenie było najpoważniejsze. Ta informacja na pewno nie pocieszy właścicieli kilkudziesięciu samochodów, które zostały uszkodzone przez spadające drzewa i gałęzie. Najgroźniej było na ul. Siemiradzkiego i Goleszowskiej w Bielsku-Białej.

448856657 892154436283606 7136395970088210461 n
Drzewa spadały na zaparkowane samochody powodując znaczne uszkodzenia - 22.06.2024 · fot. nadesłane przez czytelnika


W prognozach możliwe kolejne burze!

Apelujemy aby w taką pogodę bez potrzeby nie wychodzić z domu. Jak widać na zdjęciach drzewa łamią się wprost na ulicę czy chodniki, którymi spacerujemy. W takiej sytuacji jak dziś nie możemy już powiedzieć, że "nie jesteśmy z cukru". Jeżeli zaskoczy nas taka błyskawiczna burza, należy schować się w jakimś budynku i nie wychodzić dopóki nawałnica się nie skończy.

sid, Zac / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.