Najpopularniejsze

  • 29 maja 2024
  • 31 maja 2024
  • wyświetleń: 1336

[FOTO] Szpital Pediatryczny ma nową przestrzeń dla rodziców. Przypomina przytulny pokój dziecięcy

Dzięki hojności firmy Budimex, jednej z czołowych firm budowlanych w Polsce, oddział pediatryczny Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej zyskał nową, komfortową przestrzeń dla rodziców swoich małych pacjentów.

W Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej wyremontowano strefę rodzica · fot. Powiat Bielski


Strefa Rodzica w Szpitalu Pediatrycznym w Bielsku-Białej zachwyca swoim wystrojem, który bardziej przypomina przytulny pokój dziecięcy niż sterylne pomieszczenie szpitalne. Znajdują się w niej zabawki, na kolorowych ścianach - tablica po której można rysować, na kaloryferach magnesy, są mebelki dla dzieci oraz fotele i kanapa dla dorosłych.

Jak podaje powiat bielski, "pomieszczenia wyremontowali pracownicy Budimexu, który realizował ostatnio duże inwestycje w naszym regionie, takie jak: modernizacja węzła kolejowego w Czechowicach-Dziedzicach, czy budowa Pszczyńskiego Centrum Kultury. Jak usłyszeliśmy, jednak żadna realizacja nie wyzwala u pracowników tylu emocji co... strefa rodzica. Ta w bielskim „pediatryku” jest kolejnym - 43. takim przedsięwzięciem w kraju. Pracownicy w roli wolontariuszy malowali, składali mebelki itd..

- Wcześniej Budimex zrealizował podobne przestrzenie w Chorzowie i w Raciborzu. Szpital Pediatrycznym w Bielsku-Białej jest jedyną w regionie placówką medyczną dla dzieci, dlatego wiemy, jak ważne było stworzyć w tym miejscu przestrzeń przyjazną dla dzieci i rodziców - mówiła Anna Karyś-Sosińska, członek Zarządu Budimex SA, dyrektor Pionu Zarządzania Zasobami Ludzkimi.

Dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej, Katarzyna Czauderna, wraz z całą załogą, podziękowała ekipie budowlanej za ich wyjątkowe zaangażowanie. Do podziękowań dołączyli również Dorota Nikiel, członek Zarządu Powiatu, Lucyna Majewska, naczelnik wydziału zdrowia w Starostwie Powiatowym w Bielsku-Białej. Powiat Bielski jest organem prowadzącym tej placówki.

Na oddziale pediatrycznym znajduje się 40 łóżek, przewija się przez niego najwięcej pacjentów. Tylko w minionym roku było ich prawie 3 tysiące!

- Dziękuję także w imieniu personelu. To nasz największy oddział w szpitalu, a i tak miejsc jest za mało. Dzieci i ich rodzice będą mieli okazję skorzystać z nowej kuchni i pomieszczenia sanitarnego, odpocząć w świetlicy. To duże wsparcie - mówiła lek. med. Lidia Zuber-Fabia, ordynator oddziału pediatrycznego.

Zac / bielsko.info

źródło: Powiat Bielski

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.