Najpopularniejsze

  • 28 maja 2024
  • 30 maja 2024
  • wyświetleń: 8700

Antykoncepcja awaryjna, czyli pigułka "dzień po", dostępna w dwóch bielskich aptekach

Potrzebujesz recepty na antykoncepcję awaryjną? Już nie musisz iść do lekarza! Od teraz farmaceuta w aptece również może wystawić Ci receptę w ramach programu pilotażowego, który potrwa do 30 czerwca 2026 roku. Dwie bielskie placówki biorą udział w tym programie.

Antykoncepcja awaryjna dostępna w dwóch bielskich aptekach
Antykoncepcja awaryjna, czyli pigułka "dzień po", dostępna w dwóch bielskich aptekach · fot. Freepik


Antykoncepcja awaryjna w aptekach to nowy pilotażowy program Ministerstwa Zdrowia. Dzięki niemu możesz otrzymać od farmaceuty receptę na antykoncepcję awaryjną.

Jak skorzystać z programu?Jeśli zgłosisz się do apteki i poprosisz o antykoncepcję awaryjną:

  • zostaniesz przyjęta w osobnym pomieszczeniu,
  • odbędziesz rozmowę z farmaceutą - który przeprowadzi wywiad i ustali, czy wydanie leku jest uzasadnione i bezpieczne, omówi zasady jego przyjęcia oraz odpowie na wszystkie Twoje pytania i wątpliwości,
  • jeśli po przeprowadzonym wywiadzie farmaceuta uzna wydanie leku za uzasadnione i bezpieczne, otrzymasz receptę wystawioną przez farmaceutę i będziesz mogła wykupić lek.


W Bielsku-Białej są dwie apteki, które wzięły udział w programie. Szczegóły można znaleźć na mapie, która jest dostępna TUTAJ.

Warto dodać, że nabór do programu pilotażowego nadal trwa i można się do niego zgłosić. Więcej informacji na: www.nfz.gov.pl.

Zac / bielsko.info

źródło: Serwis Ministerstwa Zdrowia i NFZ

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.