Najpopularniejsze

  • 25 maja 2024
  • 18 czerwca 2024
  • wyświetleń: 2000

Darmowe badanie mammograficzne w Bielsku-Białej

Za nami:

Mieszkanki Bielska-Białej w wieku 45-74 lat będą mogły bezpłatnie skorzystać z badań mammograficznych w mobilnym punkcie, który odwiedzi miasto w maju i czerwcu. 27 maja mammobus będzie stacjonował przy sklepie Kaufland przy al. Władysława Andersa, a 18 czerwca przy Krytej Pływalni Troclik.

Mammografia, badanie piersi
Darmowe badanie mammograficzne w Bielsku-Białej


Mammobusy to element rządowego programu Profilaktyki Raka Piersi. Mammografia jest najbardziej czułym i specyficznym badaniem w zwalczaniu raka piersi. Pozwala na wykrycie zmian, których nie można zaobserwować podczas samokontroli piersi. Wczesne wykrycie nowotworu umożliwia natychmiastowe, skuteczne leczenie i daje niemal stuprocentową gwarancję powrotu do zdrowia.

W przypadku wykrycia nieprawidłowości udział w Programie Profilaktyki Raka Piersi zapewnia szybką ścieżkę diagnostyki i leczenia.

Badanie w programie można wykonać w dowolnej lokalizacji, niezależnie od swojego miejsca zamieszkania i bez skierowania lekarskiego.

Warto zaznaczyć, że do bezpłatnych badań mogą przystąpić panie w wieku od 45 do 74 lat (przy określeniu wieku decyduje rok urodzenia), które posiadają ubezpieczenie i w ciągu ostatnich 24 miesięcy nie korzystały z bezpłatnej mammografii. Korzystać z programu mogą:
  • co 24 miesiące, jeśli nie miały zdiagnozowanej wcześniej złośliwej zmiany nowotworowej w piersi;
  • co 12 miesięcy, jeśli zakończyły leczenie raka piersi i 5-letni proces monitorowania po zakończonym leczeniu;
  • co 12 miesięcy, jeśli po 5 latach od leczenia chirurgicznego raka piersi pozostają w trakcie uzupełniającej hormonoterapii (HT).


W maju na parkingach wybranych sklepów Kaufland w województwie śląskim pojawią się mammobusy realizujące Program Profilaktyki Raka Piersi. Zaparkują w takich miastach, jak Będzin, Bielsko-Biała, Chorzów, Czechowice-Dziedzice, Częstochowa, Katowice, Knurów, Lubliniec, Myszków, Piekary Śląskie, Radzionków, Sosnowiec, Tychy, Wodzisław Śląski, Zabrze, Zawiercie oraz Żory - w sumie w ponad 100 lokalizacjach. Akcję organizuje sieć Kaufland wraz z partnerami - Geneva Trust i LUX MED.

W Bielsku-Białej mammobus stanie 27 maja przy sklepie Kaufland przy al. Władysława Andersa 81; badania przeprowadzi firma Geneva Trust.
Aby zapisać się na badanie, należy zadzwonić pod numer 58 767 34 44.

Z kolei 18 czerwca w godzinach od 9.00 do 15.00 do mobilnej pracowni mammograficznej przy Krytej Pływalni Troclik, ul. gen. Kazimierza Sosnkowskiego 14, zaprasza LUX MED.
Rejestracja pod nr tel. 22 880 90 80 (*3).

W celu weryfikacji uprawnień do badania przed połączeniem telefonicznym należy przygotować dowód osobisty. Na badanie trzeba zabrać ze sobą zdjęcia lub płyty CD z poprzednich mammografii, o ile nie były one wykonane w pracowni LUX MED. Osoby zainteresowane badaniem proszone są o stawienie się na badanie w czasie wyznaczonym podczas rejestracji.

Zac / bielsko.info

źródło: UM Bielsko-Biała

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.