Najpopularniejsze

  • 16 maja 2024
  • wyświetleń: 9347

[ZDJĘCIA] Gwiazdy światowej sławy. Można zbić piątkę z najlepszymi. Zaglądamy za kulisy zawodów

Jutro oficjalnie rozpoczyna się Puchar Świata WHOOP UCI MTB World Series. Po raz pierwszy w historii te najbardziej prestiżowe zawody rowerowej odmiany enduro i downhill odbywają się w Polsce. To niepowtarzalna okazja by zobaczyć największe gwiazdy tego sportu na żywo. Na liście startowej pojawią się najlepsi zawodnicy na świecie. Mieliśmy okazję podejrzeć ich zakulisowe przygotowania.W Bielsku-Białej w czwartek odbywały sesje treningowe. Każdy zawodnik miał możliwość tylko raz przejechać trasy, na których odbywają się zawody. W środę wieczorem odbyło się piesze zapoznanie z terenem. Wjazd na trasy poza oficjalnie wyznaczonymi terminami wiąże się z dyskwalifikacją zawodnika, więc nie ma co się dziwić, że dziś wszyscy w pocie czoła zapoznają się z terenem. Na trasie wyścigu był nasz zaprzyjaźniony fotograf Jakub Gadziacki (@CoolImage77), który niebawem podrzuci kilka zdjęć z treningu. Nasz reporter wybrał się natomiast do Szczyrku, by zza kulis przyjrzeć się przygotowaniom teamów, które startują w niedzielnych zawodach downhillu.

- Atmosfera jest przyjazna. Gra muzyka i czuć ogólny luz. Trwają rozmowy w najróżniejszych językach świata, bowiem do Szczyrku zjechali zawodnicy z całego globu. Serwisanci ustawiają zawieszenia do szczyrkowskiej trasy. Ktoś coś skręca, ktoś coś poprawia, a ktoś inny coś przenosi, ale nie ma zamieszania. Można odnieść wrażenie, że każdy wie co ma robić. Trwa instalacja ekip telewizyjnych, bowiem finałowy niedzielny wyścig będzie transmitowany na głównym kanale Eurosport - relacjonował nasz redakcyjny kolega.

Zobaczcie jak to wygląda zza kulis.

Przygotowania do Pucharu Świata WHOOP UCI MTB World Series w Szczyrku - 16.05.2024 · fot. sid / bielsko.info


Podobnie jest na bielskich błoniach, gdzie trwają ostatnie przygotowania do piątkowych i sobotnich sportowych zmagań. Tutaj także jest strefa kibica, na którego czekają dziesiątki atrakcji. Szczegółowy harmonogram imprezy znajdziecie w artykule: Takich zawodów jeszcze w Polsce nie było! Święto downhillu i enduro w Bielsku-Białej i Szczyrku


Przygotowania do Pucharu Świata WHOOP UCI MTB World Series w Bielsku-Białej - 16.05.2024 · fot. sid / bielsko.info

sid / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.