Najpopularniejsze

  • 7 maja 2024
  • 8 maja 2024
  • wyświetleń: 1892

[FOTO] Łóżka dla rodziców małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego

Dzięki hojności Fundacji Ronalda McDonalda oraz wsparciu finansowemu Mariusza Dziedzica, franczyzobiorcy McDonald's Polska, Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej wzbogacił się o cztery nowe łóżka dla rodziców. Nowe meble zapewnią komfort i ułatwią opiekę nad dziećmi podczas ich hospitalizacji.

Łóżka dla rodziców małych pacjentów Szpitala Pediatrycznego · fot. Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej


W bielskim Szpitalu Pediatrycznym pojawiło się nowe wyposażenie. Wszystko to, za sprawą Fundacji Ronalda McDonald'a, darowiznę sfinansował Mariusz Dziedzic, który jest franczyzobiorcą McDonald's Polska.

Fundacja Ronalda McDonalda od 2015 r. przekazuje szpitalom w całej Polsce łóżka dla rodziców opiekujących się swoimi dziećmi. Jak dotąd łącznie przekazano już 1379 łóżek 92 szpitalom[ w całym kraju. To nie tylko odpowiedź na najbardziej przyziemną potrzebę, jak własny kąt do spania w czasie pobytu w szpitalu z dzieckiem. Łóżka od Fundacji Ronalda McDonalda są przede wszystkim wielofunkcyjne i kompaktowe.

Dzięki funkcji składania zajmują niewiele miejsca. W ciągu dnia służą jako fotel idealny do przytulania, wspólnego oglądania bajek i czytania książeczek. Wieczorem wystarczy jeden ruch, by zamienić je w wygodne miejsce do spania. Pojemnik na pościel i łatwy do czyszczenia materiał sprzyjają funkcjonowaniu w ciasnych nieraz salach szpitalnych, które muszą służyć za salon, sypialnię i jadalnię w jednym. Dzięki temu rodzic może być blisko pochłoniętego leczeniem dziecka i zadbać o swoją własną regenerację w godnych warunkach.

Jak zaznacza Katarzyna Rodziewicz, prezes zarządu i dyrektor wykonawcza Fundacji Ronalda McDonalda, "szpital przyjazny rodzinie zaczyna się od łóżka dla rodzica". - Wspólnie z donatorami wspierającymi naszą misję „Aby rodzina mogła być razem” nie chcemy odkładać na później potrzeb dziecka-pacjenta i jego najbliższych. Przekazywane łóżka są wygodne, praktyczne, a przede wszystkim postawione blisko łóżka chorego dziecka. Fundacja Ronalda McDonalda zmienia w ten sposób rzeczywistość publicznych szpitali dziecięcych - dodaje.

Liczba przekazywanych łóżek dla rodziców zależy od donatorów, Przyjaciół Fundacji, rodziców i zaangażowanych społeczników. Wśród nich są licencjobiorcy McDonald’s, którzy w ramach programu "Złoty Sąsiad" wspierają lokalne społeczności w całej Polsce. W ubiegłym roku połączyli siły i razem podarowali ponad 250 łóżek dla rodziców szpitalom i oddziałom pediatrycznym w 34 miastach w całej Polsce.

W tym roku łączą siły ponownie i podarują ponad 315 łóżek dla rodziców ponad 50 szpitalom. W ramach akcji cztery łóżka dla Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej sfinansował Mariusz Dziedzic, franczyzobiorca McDonald’s Polska, wspierający Fundację Ronalda McDonalda.

Jak podkreśla Ewa Dziedzic, z organizacji franczyzowej zarządzającej restauracjami McDonald’s w Bielsku-Białej, "mój mąż przez lata wspierał Fundację Ronalda McDonalda". - Cieszę się, że wspólnie z naszymi pracownikami możemy kontynuować działania wspierające medycynę pediatryczną. Czas spędzony z rodzicami podczas choroby jest niezwykle ważny dla dziecka i procesu zdrowienia - podkreśla.

Każdy może stać się Ambasadorem misji „Aby rodzina mogła być razem”. Wystarczy zbadać potrzeby szpitala w danej miejscowości, połączyć siły np. z lokalnymi przedsię-biorcami i z pomocą Fundacji Ronalda McDonalda zrealizować zakup łóżek dla rodziców. Dodajmy, że koszt jednego łóżka przekazanego dziecięcemu szpitalowi w Bielsku-Białej przez Fundację Ronalda McDonalda to ok. 1660 zł.

-W naszym szpitalu rodzice opiekujący się chorymi dziećmi już od lat korzystają z rozkładanych łóżek, bez wątpienia znacząco poprawiających komfort ich pobytu. Cieszę się, że wyposażenie naszej placówki medycznej wzbogaciło się o kolejne takie łóżka, które trafiły do Oddziału Niemowlęcego, gdzie będą służyć rodzicom najmłodszych pacjentów. W ich imieniu serdecznie dziękuję za ten dar- mówi Katarzyna Czauderna, dyrektor Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Zac / bielsko.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu bielsko.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.